• Vyhľadávač

 • O stránke

  Táto stránka vám prináša informáce, ktoré sú pre vás dôležité....


 • Kategórie

 • Chodíte na preventívnu lekársku prehliadku?

 • Kalendár

  marec 2012
  Po Ut St Št Pi So Ne
  « feb   apr »
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  
 • Najnovšie

 • Meta


Rad pleťovej kozmetiky Physiogel® a  Physiogel®  A.I. (anti-iritating) prináša jedinečnú kombináciu účinných zložiek, ktorá poskytuje ideálnu starostlivosť o suchú, precitlivenú podráždenú a zapálenú pokožku.  Rad pleťovej kozmetiky Physiogel® a Physiogel® A.I.  pokožku chráni, hydratuje a upokojuje aj vďaka svojej jedinečnej DMS® hydratačnej báze, ktorá je vyrobená bez použitia emulgátorov. Prípravky radu Physiogel® A.I. obsahujú i látku PEA (palmitoyletanolamid), ktorá významne prispieva k tlmeniu zápalových reakcií kože a je účinná aj ako doplnková liečba pri atopickom ekzéme.

 Čo je to DMS®

DMS® (Derma-Membrane-Structure) hydratačná báza sa zložením ale najmä štruktúrou podobá tukom v ľudskej pokožke.

DMS® je vyrobená špeciálnou technológiou bez použitia emulgátorov. Emulgátory sú látky, ktoré umožňujú  zmiešanie tukových a vodných zložiek krému. Pri umývaní pokožky, na ktorú bol nanesený krém s obsahom emulgátorov preto dochádza k vymývaniu vlastných tukov pokožky a tá sa vysušuje. Krémy radu Physiogel®  a Physiogel® A.I. emulgátory neobsahujú a chránia tak prirodzenú kožnú tukovú bariéru.

DMS hydratačná báza v krémoch Physiogel®  a Physiogel® A.I. je zložená z 5-tich tukových látok, pričom všetky sú rastlinného pôvodu.

Výhody pleťovej kozmetiky Physiogel®  a Physiogel®  A. I.

 

 • Obnovujú tukovú kožnú bariéru nie len v jej zložení, ale aj v štruktúre
 • Nespôsobujú efekt vymývania vlastných tukov – tzv. „Wash out“ efekt
 • Účinkujú rýchlo a dlhodobo
 • Sú hypoalergénne – bez obsahu emulgátorov, farbív, vonných a konzervačných látok

 

Slovo dermatológa MUDr. Tomáša Kopala:

Ak je pleť suchá a precitlivená, môže to byť príznakom oslabenej alebo poškodenej ochrannej tukovej bariéry kože. Tento ochranný film na pokožke tvoria tukové vrstvy, ktoré ju chránia pred stratami vody. Ak sa tuková bariéra poruší, voda z pokožky sa stráca a to môže vyvolať jej nadmernú suchosť. Porušený tukový film je preto nevyhnutné chrániť a pri jeho poškodení obnoviť.“

 Pre suchú a precitlivenú pokožku

 Hydratačný krém Physiogel® Créme a hydratačné telové mlieko Physiogel®  Body Lotion sú určené pre dennú starostlivosť o pokožku. Vďaka výnimočnému zloženiu a účinkom prinášajú suchej a precitlivenej pokožke  úľavu a príjemný pocit. Obnovujú jej prirodzenú rovnováhu, chránia, ošetrujú a udržiavajú pokožku hydratovanú. Physiogel®  Créme a Physiogel®  Body Lotion sú hypoalergénne prípravky, ktoré neobsahujú emulgátory, farbivá, vonné a konzervačné látky.

 

Pre podráždenú a zapálenú pokožku

Physiogel®  A. I. Créme a Physiogel®  A. I. Lotion obsahujú látku PEA (palmitoyletanolamid), ktorá má protizápalový, upokojujúci a protisvrbivý účinok. PEA pôsobí rovnako účinne ako 1% hydrokortizón, nemá však negatívne účinky glukokortikoidov.  Zmierňuje začervenanie, podráždenie, svrbenie a ošupovanie  pokožky.  Physiogel®A. I. Créme a Physiogel®  A. I. Lotion sú krémy vhodné na každodenné použitie, ale aj ako doplnková liečba pri atopickom ekzéme.

 

AKÁ JE NAŠA KVALITA PLETI A AKO SA KRÉMUJEME?

V súvislosti s uvedením radu prípravkov Physiogel®  chceme zistiť aká je kvalita pleti Sloveniek.

Physiogel®  testuje kvalitu pokožky Sloveniek na svojej roadshow po slovenských mestách. Analýza prebehne pomocou špeciálneho diagnostického systému mikrokamery za účasti špecializovanej kozmetičky, ktorá záujemcom určí nielen stav hydratácie a pórov ich pleti, ale poradí ako sa o pleť správne starať.

Zároveň vyhlasujeme celoslovenskú anketu „Ako sa krémujú Slovenky“.

Každá Slovenka má možnosť vybrať si zo štyroch typov krémovania ten, ktorý sa najviac podobá jej každodennému „rituálu“, a to „rituál“ Kresličky, Jogínky, Šprintérky alebo Kokety. Anketa prebieha od 15. 03. na stránke www.chranmeplet.sk, ale je možné sa do nej zapojiť i počas prezentačných akcií Physiogel® v obchodných centrách a v lekárňach v rámci celého Slovenska. Každý, kto v ankete zahlasuje, bude zaradený do žrebovania o 50 balíčkov pleťovej kozmetiky Physiogel® v hodnote 100 €.

Viac informácií o roadshow Physiogel® a ankete sa dozviete na web stránke www.chranmeplet.sk.

POZOR! Súťaž! Milé dámy, pripravili sme pre vás súťaž o tri balíčky. Napíšte nám, ako ste zistili, akú máte pleť, a či vôbec viete aká je vaša pleť? Maily posielajte na adresu: redakcia@modernysvet.sk do 15. apríla.

 


Leave a Reply


*