• Vyhľadávač

 • O stránke

  Táto stránka vám prináša informáce, ktoré sú pre vás dôležité....


 • Kategórie

 • Chodíte na preventívnu lekársku prehliadku?

 • Kalendár

  marec 2012
  Po Ut St Št Pi So Ne
  « feb   apr »
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  
 • Najnovšie

 • Meta


Výrobky Menalind professional spoločnosti HARTMANN-RICO predstavujú osobitný medicínsko-kozmetický rad prípravkov určených na starostlivosť o zrelú a namáhanú pokožku.

Koža je náš najväčší telesný orgán, ktorý má veľmi dôležité úlohy: chráni naše telo pred vonkajším prostredím, pred chladom a teplom, pred vírusmi. Dýcha, odparuje vodu, zabezpečuje premasťovanie a reguláciu telesnej teploty. Vekom sa menia niektoré vlastnosti kože a tak je nevyhnutné vyvinúť takú starostlivosť, ktoré dodá pokožke to, čo práve v danom veku potrebuje.

Koža a vek

 Vonkajšie faktory a starnutie organizmu spôsobujú, že koža postupne stráca elasticitu a  dostatočnú hydratáciu, čo spôsobuje viditeľné zmeny v štruktúre – vrásky, veľmi tenkú a suchú pokožku. Dochádza aj k štrukturálnym zmenám, pretože koža starších ľudí už nie je schopná tak rýchlej regenerácie, ako mladá pokožka. To spôsobuje aj znižovanie funkcie kože ako bariéry a ochrany. Zmeny na koži môžeme sledovať po celý život, ale hovoriť o starnutí pokožky a prechode k „seniorskej“ starostlivosti o kožu je najvhodnejšie v neskoršom strednom veku. Závisí to však od individuálnych dispozícií a genetickej výbavy, niekto má sviežu pokožku aj v sedemdesiatke, iným zasa koža vráskavie rýchlejšie už po štyridsiatke.

 Koža v seniorskom veku je preto omnoho náchylnejšia k poškodeniu, dermatitídam, preležaninám a ďalším ochoreniam. Špeciálnu pozornosť si zasluhuje aj koža v intímnych partiách tela, pretože koža je neraz vystavená pri úniku moču väčšiemu pôsobeniu agresívnych látok v moči a stolici.

 

Starostlivosť o staršiu a namáhanú kožu

 

Špecifické vlastnosti zrelej kože vyžadujú aj inú starostlivosť prípravkami na čistenie, starostlivosť a ochranu pokožky. Základom produktov starostlivosti o takúto pokožku sú tri dôležité a vzájomne prepojené funkcie. V prvom rade je to potreba OCHRANY, teda vytvárať účinné ochranné vrstvy pred agresiou z vonkajšieho prostredia. Druhou potrebou je STAROSTLIVOSTI, teda starať sa o zrelú pokožku aj z pohľadu regenerácie a výživy a pomáhať opravovať poškodené miesta.

 

Výrobky Menalind professional

Spoločnosť HARTMANN-RICO ponúka vo svojom produktovom rade Menalind professional účinné lekársko-kozmetické prostriedky určené na čistenie, starostlivosť a ochranu zrelej a namáhanej pokožky. Základom výrobkov je vyvážená kombinácia účinných látok nazvaná Nutriskin komplex. Pod týmto názvom sa ukrýva komplex výživných látok určených pre kožu: esenciálne mastné kyseliny a aminokyseliny pre ochranu a hydratáciu, mandľový olej pre regeneráciu pokožky a kreatín pre podporu regenerácie kože. Výrobky majú mierne kyslé pH 5,5, ktoré je neutrálne k pokožke a podporuje tak jej prirodzenú funkciu. Niektoré výrobky Menalind professional sú určené pre ľudí s únikom moču, preto majú zložky, ktoré neutralizujú zápach. Menalind professional sa predáva v lekárňach alebo výdajniach zdravotníckych potrieb v troch špeciálnych radoch. Modrý rad je určený na jemné dôkladné čistenie kože, obsahuje účinné detergenty v nízkej koncentrácii, tak, aby nenarušili štruktúry pokožky. Ružový rad je určený na ošetrovanie pokožky najmä v súvislosti s únikom moču a hrozbou preležanín. Žltý rad je určený na každodenné použitie a slúži na podporu regenerácie a hydratácie pokožky.

Súťaž! Súťaž! Pripravili sme pre vás súťaž o zaujímavé produkty Menalind. Napíšte nám, ako pomáhate starým ľuďom vo vašom okolí. Maily posielajte na adresu: redakcia@modernysvet.sk do konca apríla.

 


Leave a Reply


*