Stále pracujete s novým informáciami? Podporte svoju pamäť!

Máte náročne zamestnanie, stále pracujete s novým informáciami, či potrebujete zvládnuť množstvo učiva? Aj mozog potrebuje výživu! Dodajte mu tie správne vitamíny!

 

Podľa odborníkov chráni pred zhoršovaním pamäti akákoľvek aktivita: duševná aj telesná. Okrem hrania hier či lúštenia krížoviek je tiež dobre neustále komunikovať s ľuďmi. Poruchy pamäti sa prejavujú najčastejšie zabúdaním slov a horším vybavovaním správne výrazu. S vekom sa zhoršuje aj schopnosť zapamätať si čísla, je narušená schopnosť sústrediť sa a celkovo sa spomaľuje myslenie.

Zhoršením pamäti trpí po päťdesiatke polovica ľudí, po sedemdesiatke už tri štvrtiny. Ani v zrelom veku však nie je neskoro začať pamäť cvičiť. Vedci zistili, že mozog má schopnosť učiť sa do deväťdesiatky a pracuje vraj rovnako dobre ako mozgy mladších!

 

Čo pomôže správne podporiť mozgové bunky?

 

Nenasýtené omega-3 mastné kyseliny

Pravidelný a dostatočný prísun omega-3 mastných kyselín pomáha udržovať správne funkcie nervovej sústavy, dochádza k zlepšeniu niektorých neurologických ochorení, pomáhajú pri psychických problémoch.

 

Ginko biloba

Zlepšuje prietok krvi a podporuje prekrvenie mozgu, udržuje duševné schopnosti, pomáha udržiavať psychickú sviežosť, zlepšuje pamäť.

 

Fosfatidylserín

Je látka, ktorá je veľmi dôležitá pre činnosť mozgu, zlepšuje jeho aktivitu.

 

Kyselina listová

Je jedným z vitamínov zo skupiny B, konkrétne B9, môže znížiť počet úmrtí na srdcový infarkt a cievnu mozgovú príhodu o tri až štyri percentá ročne, znižuje riziko ochorenia Alzheimerovou chorobou.

 

Vitamín E

Spomaľuje proces starnutia buniek a tkanív preto sa pridáva aj do kozmetických prípravkov. Je potrebný pre ochranu buniek a ako antioxidant je zodpovedný za funkciu krvného obehu a nervového systému. Jeho nedostatok spôsobuje poruchu nervového systému.

 

Vitamín B12

Pomáha pri obnove nervových buniek a tvorbe DNA. Nová štúdia anglických odborníkov teraz preukázala, že jeho nedostatok tiež urýchľuje atrofiu (zmenšovanie) mozgu počas starnutia. Je dôležitý nielen pre tvorbu červených krviniek a jeho nedostatok spôsobuje únavu a problémy s pamäťou.

 

Vybehajte si dobrú pamäť!

Čakajú vás dôležité skúšky a už teraz sa desíte, ako sa to všetko stihnete naučiť? Máme pre vás skvelý tip. Už sa nemusíte bifľovať. Pomôže vám šport. Nemeckí psychológovia totiž pri istom výskume s inteligenciou zistili, že pri športovaní vstrebáva ľudský mozog nové poznatky oveľa ľahšie než pri úmornom vysedávaní nad učebnicami. A navyše, pri fyzickej aktivite si obsah lepšie usadí vo vašej hlave. Vedci robili testy s tritisíc mužmi, ktorí museli počas tréningu na špeciálne skonštruovaných rotopédov študovať pridelené učebné texty. Výsledky boli viac než zaujímavé. Po 36 týždňoch experimentu sa zvýšilo IQ účastníkov z priemerných 99 na 128 bodov! Výkonnosť mozgu u nich vzrástla o 24 percent. Takže neváhajte a vyhrnite sa do cvičenia!

 

Podporte svoju pamäť

Zabúdate na dôležité okamihy vášho života? Alebo neviete si zapamätať dôležité informácie? Farmaceutická spoločnosť CSC Pharmaceuticals prišla na slovenský trh s novým výživovým doplnkom ACUTIL, ktorý vám bude v takýchto situáciách nápomocný. ACUTIL obsahuje unikátnu kombináciu látok na podporu pamäte a mozgových funkcií. Tento nový výživový doplnok obsahuje nenasýtené omega-3 mastné kyseliny, Ginkgo biloba extrakt, fosfatidylserín, kyselinu listovú a vitamíny E a B 12. Takéto špeciálne zloženie v správnej kombinácií prípravku ACUTIL podporuje mozgovú a pamäťovú aktivitu, a tým pomáha udržiavať dobrú pamäť a psychickú energiu.

Výživový doplnok ACUTIL je vhodný pre ľudí v pokročilejšom veku, ale aj pre ľudí intelektuálne preťažených (manažérov a študentov), ktorí bývajú často vystavení stresovým situáciám. ACUTIL sa odporúča aj ľuďom v boji proti demencii Alzheimerovho typu.

Nepremeškajte! Vyhrajte prípravok Acutil na zlepšenie pamäti! Napíšte nám aké vitamíny preferujete na jar, ako sa stravujete? Svoje maily posielajte na adres: redakcia@modernysvet.sk do konca marca.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.