Majte svoje financie pod kontrolou – Účty môžete platiť z priamo z mobilného telefónu alebo iPadu

1, Smart platba – generátor QR kódu

Je to jednoduché zadanie a realizovanie platieb medzi používateľmi SmartBankingu. Aplikácia uloží dáta platobného príkazu do tzv. QR (Quick Response) kódu. Kód je možné načítať priamo z displeja druhou aplikáciou ČSOB SmartBanking, alebo sa dá odoslať ďalšiemu používateľovi služby e-mailom. ČSOB ponúka túto službu momentálne ako jediná banka na Slovensku.

Platenie šekov na pošte a zdĺhavé platenie faktúr je už minulosťou. ČSOB SmartBanking prichádza v týchto dňoch s novými aplikáciami, ktoré ušetria čas a umožnia platenie účtov priamo prostredníctvom mobilného telefónu alebo iPadu. Jedna z noviniek je na slovenskom bankovom trhu dokonca exkluzívna.

Čo je nové?

1, Smart platba – generátor QR kódu

Je to jednoduché zadanie a realizovanie platieb medzi používateľmi SmartBankingu. Aplikácia uloží dáta platobného príkazu do tzv. QR (Quick Response) kódu. Kód je možné načítať priamo z displeja druhou aplikáciou ČSOB SmartBanking, alebo sa dá odoslať ďalšiemu používateľovi služby e-mailom. ČSOB ponúka túto službu momentálne ako jediná banka na Slovensku.

Ako príklad z praxe môže poslúžiť spoločná večera, kedy si užívatelia SmartBankingu môžu medzi sebou vyrovnať účty práve prostredníctvom platby zrealizovanej cez QR kód.

Vďaka tomuto spôsobu platby sa tak vyhnú napríklad nesprávne zadanému číslu účtu a prevodu sumy na nesprávneho adresáta. ČSOB zaznamenáva každý rok viac ako 600 klientov, ktorí žiadajú banku z dôvodu nesprávne zadaných údajov o sprostredkovanie vrátenia platby. Navyše, každý rok evidujeme viac ako 5 000 platieb, ktoré sa nezrealizujú, pretože údaje na platobnom príkaze nie sú vyplnené korektne.

2, Smart platba – skenovanie čiarového kódu z poštových poukážok

Zosnímaním čiarového kódu z poukážky cez kameru v mobilnom zariadení sa v priebehu pár sekúnd prenesú všetky potrebné údaje na zaplatenie do prevodného príkazu v aplikácii. Používateľ následne iba potvrdí a odošle takto vyplnený prevodný príkaz. Na poštu nemusí fyzicky chodiť a ušetrí čas.

Poistenie domácnosti, PZP, obedy dieťaťa v školskej družine či iné položky, ktoré platí klient poštovou poukážkou, zvládne len pár dotykmi na svojom mobile či iPade. Vďaka tejto technológii opäť eliminuje chybne zadané čísla účtov či variabilné symboly, keďže všetky potrebné údaje sa načítajú priamo do aplikácie do prevodného príkazu.

3, Možnosť elegantne uhradiť splátku kreditnej karty

Používateľ má možnosť zvoliť predvyplnenú splátku, alebo zadať vlastnú výšku splátky.

4, Jednoduchá platba

Rýchly spôsob zaslania prostriedkov na účty.

5, Full-textové vyhľadávanie

 Vyhľadávanie v historických obratoch podľa textu, sumy, variabilného symbolu alebo kódov banky.

6, Prehľad transakcií čakajúcich na spracovanie

 Zobrazenie aktuálneho stavu príkazov, ktoré boli odoslané do banky a čakajú na spracovanie.

7, Zobrazenie priebežného zostatku

Zobrazenie zostatku po transakcii v rámci historických obratov.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.