- Moderný svet - http://www.modernysvet.sk -

Najlepšia káva od Philips

Z histórie kávy

Káva, coffee, café, koffie – vstávanie si bez nej už ani nevieme predstaviť a počas dňa si často doprajeme ďalšie dve šálky. Pre Turkov je černochom, ktorý zaháňa sen a Arabi ju nazývajú gahwa. „Závislosť“ od kávy je príjemná. Honoré de Balzac dokázal vypiť až 60 šálok kávy denne. Horúci nápoj zo semien kávovníka je typický svojou silnou arómou a čiernou farbou. Vyznie to paradoxne, ale kávu objavili pre ľudstvo kozy. Aspoň tak to hovorí legenda. Pastier kôz Kaldi strážil svoje zvieratá v horách Jemenu a všimol si, že neobyčajne ožijú, keď poobhrýzajú červené bobule neznámeho vždy zeleného kríka. Aj keď za pravlasť kávy sa považuje  etiópska provincia Kaffa, v pestovaní kávovníkov má prvenstvo Arabský poloostrov. Neskôr sa spopularizovala a rozšírila natoľko, že nedať kávu svojej žene v Turecku bol zákonný dôvod na rozvod. Do Európy sa dostala v 17. storočí. Johann Sebastian Bach dokonca uviedol svoju slávnu Kávovú kantánu práve v jednej  z viedenských kaviarní. V roku 1714 vznikla prvá kaviareň v Prahe. Každý rok sa vo svete vypije vyše 400 miliárd šálok.

Pravé Espresso je z Talianska

Milovníci kávy po celom svete zbožňujú pravé espresso – znamenitú kávu, ktorá sa deň čo deň podáva v kaviarňach v uličkách Talianska. Prvý tlakový kávovar vynašiel na začiatku dvadsiateho storočia Luigi Bezzera, rodák z Milána. Jeho prístroj pripravoval kávu za neuveriteľných 20 sekúnd, avšak nebola bohatá na arómu. Achille Gaggia, ďalší vynálezca z Milána, tento kávovar technicky zdokonalil a docielil, že pripravovaná káva mala typickú krémovú penu, tzv. cremu. V roku 1948 priniesol na trh prvú generáciu manuálnych espresso kávovarov. Bol to zrod espressa, ako ho poznáme dnes. Vďaka generáciám baristov, ktorí prípravu tohto nápoja priviedli k úplnej dokonalosti, sa espresso stalo tradičným nápojom  s lahodnou chuťou. Ale teraz už nemusíte kvôli pravému espressu chodiť do kaviarne. Kávovarom Philips Saeco  sa podarilo zdokonaliť historicky prvý plnoautomatický kávovar na prípravu espressa s technológiou prípravy kávy priamo z kávových zŕn, ktorý pri každom použití melie čerstvé kávové zrná. Takže teraz aj vy dokážete pripraviť pravé talianske espresso. Ľahko a jednoducho, stlačením jediného tlačidla, každý deň v pohodlí vášho domova.

 História značky Philips Saeco

Pred viac ako 25 rokmi, v roku 1985, uviedla talianska spoločnosť Saeco na trh prvý plnoautomatický espresso kávovar. Kávu pripravoval z celých kávových zŕn stlačením jedného tlačidla. Odvtedy ho neustále inovujú, rozširujú o nové funkcie a kávovary z dielne Philips Saeco si udržujú v Taliansku pozíciu najpredávanejšej značky v oblasti prípravy espressa.  Spoločnosť Saeco počas svojho pôsobenia nazbierala obrovské množstvo patentov. Bola prvá, ktorá priniesla technológiu varenia dvoch espresso káv naraz na jendom stroji, alebo systém nahrievania šálok pre optimálnu chuť kávy. V roku 1996 uviedli na trh kapučinátor – trysku, ktorá napeňuje mlieko z krabice priamo do šálky.

Boli zároveň  prvou spoločnosťou, ktorá uviedla kávovar s digitálnym, neskôr aj dotykovým displejom. Medzi navýznamnejšie patenty patria predvarenie zomletej kávy pred samotným varením a ovládanie štruktúry krémovej peny. Od roku 2004 používa Saeco vo všetkych svojich plnoautomatických kávovaroch keramický mlynček a v roku 2007 vyvinuli automatický adaptačný systém, ktorý vždy namelie správne množstvo kávy z každého typu kávových zŕn.            V roku 2009 sa Saeco ako odborník na prípravu kávy stal súčasťou spoločnosti Philips.

Certifikáty  “Espresso a Cappuccino Perfetto od Philips Saeco”

Philips Saeco kladie prísny dôraz na kvalitu a neustále kontroluje všetky senzorické vlastnosti pripravovanej kávy, ako sú vzhľad, vôňa, konzistencia a chuť. To, že kávovary Philips Saeco prinášajú dokonalý zmyslový zážitok, teraz potvrdzuje aj označenie „Espresso a Cappuccino Perfetto by Philips Saeco“. Tento certifikát je veľmi významný míľnik pre značku Philips Saeco, ktorý uznávajú odborníci na kávu po celom svete. Je to výsledok varného procesu dvoch nápojov pod striktnými parametrami značky Philips Saeco, certifikovaný v najvyspelejšom talianskom poradenskom centre v oblasti senzorickej analýzy Centro Studi Assaggiatori

– talianskych degustátorov.

Centro Studi Assaggiatori je súčasťou Talianskeho národného inštitútu pre espresso (INEI), najdôležitejšej asociácie na talianskom trhu s kávou, ktorá certifikuje prevažne profesionálne kaviarenske vybavenie.

Kvalitné espresso zanecháva na podnebí od svojho prvého dotyku až po plné vychutnanie nezabudnuteľný zamatový pocit. Práve toto prináša Philips Saeco Intelia.

Výnimočnosť kávovarov Philips Saeco

Prvým benefitom je keramický mlynček na kávu, ktorý melie kávové zrná pri nízkej teplote, bez rizika prehriatia. Všetky modely navyše ponúkajú možnosť nastavenia hrubosti mletia kávy tak,

aby optimálne vyhovovala vašej obľúbenej kávovej zmesi. Odnímateľná varná zostava  je srdcom každého plnoautomatického kávovaru a musí sa udržiavať vždy čistá. Pri kávovaroch Saeco je to mimoriadne jednoduchá úloha: Vybrať, opláchnuť a vložiť späť.

Systém predvarenia kávy dostáva z vašej kávy ešte viac arómy. Ak zvolíte možnosť predvarenia kávy, pomletá káva sa navlhčí na určitú dobu, kým začne varný proces. Pomáha to k väčšiemu extrahovaniu arómy kávy. Unikátny Saeco Brewing System (SBS)  je jedinečná funkcia, vďaka ktorej si užívateľ môže sám regulovať štruktúru krémovej peny („crema“) na vrchu espressa. Je len na vás, či ju chcete zamatovo jemnú alebo krémovú a bohatú. Kávovary Philips Saeco využívajú technológiu filtrácie vody od značky Brita, aby si káva zachovala vždy čerstvú chuť.

Model Xelsis HD8946/09

Pre skutočných milovníkov kávy a technických inovácií je určený model Xelsis HD8946. Disponuje širokým farebným dotykovým displejom, veľkým zásobníkom na kávu a integrovanou funkciou prípravy mlieka. Navyše vyniká unikátnou čítačkou odtlačkov prstov. Zapamätá si až 9 obľúbených nápojov pre 6 používateľov. Svoju obľúbenú kávovú špecialitu si tak pripravíte doslova jedným dotykom prsta. Multimediálne používateľské rozhranie vždy presne zobrazí, čo kávovar robí a čo vyžaduje. Úplná variabilita nastavení pripravovanej kávy,  automatické čistenie a odstraňovanie vodného kameňa sú samozrejmosťou. Luxusné prevedenie z ušľachtilej leštenej ocele ukáže rovnako dobre v kuchyni ako v kancelárii.  Odporúčaná maloobchodná cena je 1999,99 eur.

Model Intelia  HD8753/19

[1]

 

Novinkou v rodine Philips Saeco je plnoautomatický espresso kávovar Intelia HD8753,  ktorý vám doma alebo v práci ponúkne perfektné esperesso alebo krémové kapučíno. Okrem dokonalého výzoru vám tento stroj poskytne aj nezabudnuteľné kapučíno a to stlačením jedného tlačidla. Súčasťou stroja je aj automatická funkcia prípravy mlieka s ľahkým plnením. Dokonalé espresso získate nastaviteľnou intenzitou, teplotou a veľkosťou nápoja, ale aj funkciou predvarenia na zvýraznenie chuti. Veľa ponúk, veľa chutí, veľa možností. A pritom jednoduchá obsluha a  výrazné používateľské rozhranie. Odporúčaná maloobchodná cena je 759,99 eur.