• Vyhľadávač

 • O stránke

  Táto stránka vám prináša informáce, ktoré sú pre vás dôležité....


 • Instagram

  Please enter an Access Token on the Instagram Feed plugin Settings page.

 • Kategórie

 • Chodíte na preventívnu lekársku prehliadku?

 • Kalendár

  jún 2012
  Po Ut St Št Pi So Ne
  « máj   júl »
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  252627282930  
 • Najnovšie

 • Meta


Viete kde fungoval prvý bankomat v bývalom Československu?

Prvý bankomat v bývalom Československu začal fungovať v roku 1989. Automat na vydávanie peňazí sa nachádzal v budove štátnej Slovenskej sporiteľne na námestí SNP v Bratislave. V tom čase ešte neexistovala sieť, vďaka ktorej by mohli byť výdaje ihneď zapisované na účet klienta, preto boli všetky transakcie spracovávané až dodatočne (offline).

Na čo všetko využívame dnes bankomaty?

Dnes okrem bankomatov využívajú zákazníci bežne aj platenie kartou priamo na mieste nákupu. Bezhotovostné platenie umožnilo obchodníkom predávať viac produktov a služieb a bolo impulzom pre ekonomiku. Spoločnosť Printec, ktorá stojí na čele technologickej evolúcie v oblasti transakčnej automatizácie je dnes tiež komplexným dodávateľom zariadení, ktoré sú potrebné pre vybudovanie technologického ekosystému na mobilné platby. „Technológie stoja v pozadí ekonomickej transformácie, obzvlášť v časoch finančnej nestability, ktorej sme dnes svedkom. Ich využitie so sebou prináša výhody tak na strane firiem, ako aj ich zákazníkov. Či už v podobe zníženia nákladov alebo väčších možností pre zákazníka,“ hovorí Ján Podolský.

Poznáte samoobslužné pokladne?

Spoločnosť je tiež dodávateľom samoobslužných pokladní, ktoré je možné vidieť vo viacerých obchodných prevádzkach na Slovensku. „Samoobslužné zariadenia dokážu poskytovať široké spektrum služieb a sú reálnou ukážkou dosiahnutého pokroku v oblasti automatizácie. Dnes vidíme takéto zariadenia všade, nie iba v pobočkách bánk. Umožňujú napríklad nákup lístkov, registráciu pri príchode do hotela alebo dokonca platenie daní či poplatkov,“ hovorí Ján Podolský.

Strana: 1 2


Leave a Reply


*