9. novembra sa začína 14. ročník MFF Bratislava

Medzinárodný filmový festival Bratislava uvedie najnovšiu snímku juhokórejského režiséra Kim Ki-duka Pieta, víťazný film z prestížneho Medzinárodného filmového festivalu v Benátkach. 14. ročník MFF Bratislava sa uskutoční v termíne od 9. do 15. novembra a následne sa presunie do Banskej Bystrice kde bude do 17. novembra pokračovať Festivalovými dňami.

Medzinárodný filmový festival Bratislava uvedie najnovšiu snímku juhokórejského režiséra Kim Ki-duka Pieta, víťazný film z  prestížneho Medzinárodného filmového festivalu v Benátkach. 14. ročník MFF Bratislava sa uskutoční v  termíne od 9. do 15. novembra a následne sa presunie do Banskej Bystrice kde bude do 17. novembra pokračovať  Festivalovými dňami.

 

Medzinárodný filmový festival Bratislava každoročne prináša počas 9 dní vysokú programovú kvalitu a premieta najlepšie filmy z celého sveta. V tomto roku budú môcť návštevníci festivalu zhliadnuť len nedávno v  Benátkach Zlatým levom ocenený film Pieta. Festivalové publikum už dobre pozná oceňovaného kórejského tvorcu filmov Samaritánka, Golfová palica, či Jar, leto, jeseň, zima…a jar, ktorý sa preslávil svojím sugestívnym a často brutálnym štýlom. Po minuloročnom žalospeve Arirang prichádza Kim Ki-duk  s  drsnou, symbolickou drámou, ktorá v Benátkach vzbudila protichodné reakcie. Pieta rozpráva príbeh nemilosrdného zabijaka, vymáhača dlhov, ktorý každého kto nemôže zaplatiť donúti, aby sa sám zmrzačil. Do života mu náhle vstúpi tajomná žena, ktorá tvrdí, že je jeho matka a vyvolá v ňom doteraz netušené pocity. Pieta je  Kim Ki-dukov už osemnásty film v poradí, ktorý zobrazuje šokujúcim spôsobom krutosť sveta peňazí, všadeprítomné zlo, odpudivé sexuálne scény, ale aj ľútosť a znovu nájdené city.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.