PREVENCIOU PROTI NÁSLEDKOM NEŽELANÉHO TEHOTENSTVA

V roku 2011 bolo na Slovensku vykonaných 8 818 interrupcií.1 V porovnaní s rokom 1989, kedy počet potratov dosahoval číslo 48 602, klesol počet potratov na Slovensku viac ako 4-násobne.2 Svoju zásluhu na klesajúcom trende má nesporne aj užívanie hormonálnej antikoncepcie ako prevencie a ochrany pred neželaným tehotenstvom. Antikoncepcia v modernom 21. storočí umožňuje žene slobodne sa rozhodnúť a naplánovať si rodičovstvo bez vystavovania sa traumatickým zážitkom z možného rizika neželaného tehotenstva.

Riešenie situácie neželaného otehotnenia umelým prerušením tehotenstva potratom je krajným riešením, ktoré určite nepatrí medzi pozitívne zážitky v živote ženy.

V roku 2011 bolo na Slovensku vykonaných 8 818 interrupcií.1 V porovnaní s rokom 1989, kedy počet potratov dosahoval číslo 48 602, klesol počet potratov na Slovensku viac ako 4-násobne.2 Svoju zásluhu na klesajúcom trende má nesporne aj užívanie hormonálnej antikoncepcie ako prevencie a ochrany pred neželaným tehotenstvom. Antikoncepcia v modernom 21. storočí umožňuje žene slobodne sa rozhodnúť a naplánovať si rodičovstvo bez vystavovania sa traumatickým zážitkom z možného rizika neželaného tehotenstva.

Súčasný počet interrupcií je síce výrazne nižší než bol pred 23 rokmi no už 5 rokov sa neznižuje. Kde hľadať príčinu?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.