PROJEKT AKTÍVNEHO SENIORSKÉHO DOBROVOĽNÍCTVA DOBRÁ DUŠA FINIŠUJE

Cieľom projektu Dobrá duša je vyhľadávanie seniorských dobrovoľníkov a upozornenie na ich mimoriadny prínos. Už prvé prihlášky napovedali, že seniorské dobrovoľníctvo na Slovensku existuje a že aj medzi nami sa nachádzajú ľudia, ktorí cítia potrebu zapojiť sa do aktívnej práce, aj keď sú už vo veku, ktorý sa neraz a mylne nazýva ako neproduktívny.

Cieľom projektu Dobrá duša je vyhľadávanie seniorských dobrovoľníkov a upozornenie na ich mimoriadny prínos. Už prvé prihlášky napovedali, že seniorské dobrovoľníctvo na Slovensku existuje a že aj medzi nami sa nachádzajú ľudia, ktorí cítia potrebu zapojiť sa do aktívnej práce, aj keď sú už vo veku, ktorý sa neraz a mylne nazýva ako neproduktívny.

Dobrá duša je novým projektom, ktorý si kladie za cieľ vyhľadávať aktívnych seniorských dobrovoľníkov a poukázať na ich dôležitú úlohu. Väčšina dobrovoľníkov v seniorskom veku sa venuje práci pre iných seniorov, neraz v domovoch sociálnych služieb. Ich práca je pre verejnosť temer neviditeľná. Dobrá duša je aj projektom, ktorý vyhľadáva také domovy sociálnych služieb a podobné inštitúcie, ktoré vytvárajú priestor pre prácu aktívnych seniorských dobrovoľníkov.

Možnosť prihlásiť sa do projektu Dobrá duša sa končí 31. decembra 2012. Po vyhodnotení práce a projektov bude individuálnym dobrovoľníkom aj najlepším inštitúciám udelený titul Dobrá duša.

Všetko o možnostiach a termínoch vrátane formulára prihlášky nájdete  na www.dobra-dusa.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.