„AK VÁS TRÁPIA PIGMENTOVÉ ŠKVRNY, JE NEVYHNUTNÉ DODRŽOVAŤ DISCIPLÍNU 365 DNÍ V ROKU“

Stefanie Conzelmannová, vedúca Vývoja produktov dermokozmetickej značky Eucerin®, odpovedá na otázky týkajúce sa hyperpigmentácie a tej „najlepšej zosvetľujúcej aktívnej látky“, ktorú kedy spoločnosť Beiersdorf zaradila do zloženia svojich výrobkov: B-resorcinolu.

Prečo sa hyperpigmentácia tak obtiažne reguluje?

Hyperaktívne melanozómy reagujú už na veľmi nízku úroveň UV žiarenia. Ľudia, ktorí trpia hyperpigmentáciou, musia na ochranu svojej pleti používať opaľovacie prípravky s vysokým SPF prakticky 365 dní v roku, nielen za slnečného počasia. Musia teda byť veľmi disciplinovaní. Problém je, že väčšina denných krémov neobsahuje dostatočne vysoký SPF, alebo je úplne bez SPF, a niekedy sa počas roku stane, že nie sme takí dôslední ako obvykle, či jednoducho zabudneme našu pleť proti UV žiareniu chrániť.

Nie je pravda, že hyperpigmentáciu spôsobujú predovšetkým UVB lúče, ktorým sme vystavovaní v lete?

Primárne áno, ale i UVA lúče hrajú svoju rolu. A toto nízkoenergetické žiarenie – na rozdiel od UVB žiarenia – je relatívne stále po celý rok. Mnoho ľudí slnko podceňuje, pretože napríklad na jeseň, v zime či počas niektorých jarných dní necítia jeho teplo. Ale i „chladné svetlo“ môže aktivovať tvorbu melanínu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.