Singles ľudí pribúda v celej Európe, Slovensko nevynímajúc

Podľa Štatistického úradu SR sa počet nezadaných ľudí (slobodných, rozvedených alebo ovdovelých) za posledných 13 rokov zdvojnásobil. A oproti očakávaniu väčšiny je bez vzťahu viac mužov ako žien! Najrýchlejší nárast nezadaných ľudí je vo veku medzi 30 a 40 rokov a po 55. Počet rozvedených tiež stále rastie. Súvisí to s celkovými zmenami v spoločnosti aj v životom štýle.

Podľa Štatistického úradu SR sa počet nezadaných ľudí (slobodných, rozvedených alebo ovdovelých) za posledných 13 rokov zdvojnásobil. A oproti očakávaniu väčšiny je bez vzťahu viac mužov ako žien! Najrýchlejší nárast nezadaných ľudí je vo veku medzi 30 a 40 rokov a po 55. Počet rozvedených tiež stále rastie. Súvisí to s celkovými zmenami v spoločnosti aj v životom štýle.

Vďaka vyspelej medicíne sa dnes dožívame vyššieho veku ako kedysi. Na dozrievanie majú preto ženy aj muži viac času a mnohí si to vysvetľujú tak, že založenie rodiny počká. Navyše – chcú byť tiež finančne zabezpečení, kým sa stanú rodičmi. „Aj keď mnohí vnímajú „singles“ ako životný štýl, väčšina z týchto ľudí nechce zostať samými navždy. Plánujú najskôr rozbehnúť kariéru a potom  zakladať rodinu, no keď sa zastavia, často zistia, že to vôbec nie je jednoduché. Príležitostí na nájdenie si partnera je minimum“, vraví psychologička Zdenka Némethová a dodáva: „Ako singles žijú často vzdelaní a úspešní ľudia a tí chcú seberovného partnera. Keďže ho nenachádzajú, pribúda nám v spoločnosti skupina ľudí, ktorí síce zdanlivo majú všetko, ale nie sú šťastní“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.