Žehlenie je dnes rýchlejšie, bezpečnejšie a oveľa jednoduchšie

Tá sa udržiava konštantne na 130º C a vôbec ju netreba upravovať. Pri tejto teplote nehrozí poškodenie ani veľmi citlivých textílií ako kašmír, mohér, hodváb alebo alpaka. Žehlenie je teda stopercentne bezpečné a rýchlejšie než s akoukoľvek inou naparovacou žehličkou. No a kameň úrazu – kvapkanie vody z otvorov na platni – odstránila cyklónová komora, ktorá efektívne produkuje a rozvádza paru. Pri tej istej teplote teda ožehlíte rovnako kvalitne posteľnú bielizeň aj hodvábnu šatku.

T-ionicGlide: Dokonalá žehliaca platňa existuje

Každý, kto strávil aspoň niekoľko hodín života pri žehliacej doske, vie, že bez kvalitnej žehliacej platne je aj pri najlepšom parnom výkone všetka práca márna. Philips vyvinul svoju najdokonalejšiu žehliacu platňu s názvom  T-ionicGlide. Jej tajomstvo spočíva v unikátnom zložení šiestich povrchových vrstiev. Vďaka nim má platňa najlepšie kĺzavé vlastnosti a je o 30 percent odolnejšia voči poškrabaniu ako predchodkyňa SteamGlide. Tvar T-ionicGlide je dômyselný: Kým širšia časť vyžehlí väčšiu plochu jedným ťahom, výrazne ostrejšia špička si poradí aj na ťažko dosiahnuteľných miestach na oblečení. Platňa obsahuje 163 dierok, takže para sa dostane na celú žehliacu plochu.

Žehličky verzus parné generátory

Pri výbere novej žehličky mnohí zvažujú medzi klasickou naparovacou žehličkou a novinkou posledných rokov – žehličkou s parným generátorom. Ak je pre vás žehlenie len príležitostnou rýchlovkou, vystačíte si s naparovacou žehličkou. Do parného generátora sa oplatí  investovať vtedy, ak sa pravidelne pasujete s horou neožehlenej bielizne. Ušetríte s ním veľa času a práca bude menej namáhavá vďaka vyššiemu výstupu pary. Kým pri klasickej naparovacej žehličke sa výstup pary pohybuje od 30 do 200 g za minútu, parný generátor zabezpečí dvoj až trojnásobne viac. Navyše, para je vytláčaná pod tlakom 4 – 6 barov. Keďže žehlíte parou pod vysokým tlakom, kvapky sa dostanú hlbšie do tkaniny a tá sa ľahšie vyrovná.

Špecialitou žehliacich systémov je základňa s generátorom pary, ktorej súčasťou je 1-2 litrová nádoba na vodu. Mnohých odrádza svojou veľkosťou, má však svoje výhody. Keďže jej objem je dostatočne veľký, nemusíte každú chvíľu dopĺňať vodu. Navyše, žehlička, ktorú držíte v ruke, nie je zbytočne ťažká.

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.