Novinka v Lekárskej kozmetike Life Style: Prime Lifting pomocou mezonití

Vekom dochádza k vstrebávaniu tukových vrstiev na tvári a následne k poklesu mäkkých tkanív, ako i k vstrebávaniu kostí, čím sa zväčšuje napr. očnicový otvor. Tieto zmeny stále progredujú, takže ak sa vykoná aj radikálny chirurgický zákrok v tvárovej oblasti, nie je to natrvalo. Rôzne spôsoby tvarovania tváre sú známe už viac než 20 rokov ako takzvané zlaté nite.  V minulosti sa používali iba nevstrebateľné zlaté APTOS nite. Napriek svojej veľkej popularite, majú však metódy s použitím zlatých či platinových nití alebo iného nevstrebateľného  materiálu i podstatné nevýhody a to predovšetkým u pacientov s tenkou, jemnou alebo ovisnutou pokožkou. Hrubé nevstrebateľné nite presvitajú a sú viditeľné.Nová a inovatívna metóda tvarovania tváre Prime Lifting k nám prišla z Juhovýchodnej Ázie, kde ženy majú tradične jemnú a veľmi tenkú kožu. Táto revolučná metóda navyše nezanecháva žiadne stopy a je založená na princípoch orientálnej medicíny, podľa ktorých sa vlákno zavádza tak, aby okrem liftingového účinku pôsobilo aj na tvárové svaly a výrazne zvyšovalo ich tonus. Prime Lifting alebo lifting pomocou mezonití, umožňuje vytvoriť neviditeľnú podkožnú kostru, ktorá udržuje tkanivá, zabraňuje vzniku vrások a koža sa tak stáva pružnejšou a elastickejšou.

Prime Lifting pomocou mezonití je šetrné ošetrenie,  pri  ktorom bez použitia skalpela  presúvame tkanivá, čím riešime pokles starnúcej kože a vrásky. Je vhodné pre všetky vekové skupiny. Efekt zákroku je okamžitý. Nite zavedené do kože majú 2 efekty, jeden ten, že niť robí podporu tkanivu, ktoré má tendenciu klesať, a druhý efekt je ten, že navodzuje novotvorbu kolagénu, čím sa spevnenie ešte umocňuje. Pri mezoliftingu sa používajú špeciálne mezonite z polydioxanonu, obaleného kyselinou hyalurónovou. Takýto materiál je biokompatibilný s tkanivom ľudského organizmu, nevyvoláva nežiaduce reakcie na cudzorodý materiál a v plastickej chirurgii sa využíva dlhodobo. Efekt zákroku vydrží cca 1,5-2 roky. Na porovnanie, efekt operačného faceliftu vydrží cca 7 rokov.

Pri používaní polydioxanonu,  nevznikajú alergické reakcie, niť sa úplne vstrebe do 180 dní. Na mieste pôvodne zavedených nití sa tvorí jemné spojivové tkanivo z novotvoreného kolagénu, ktorá následne poskytuje dlhodobý liftingový účinok.

Pomocou vodiacej ihly sa do problémovej oblasti zavedie niekoľko nití s dĺžkou 30 až 90 mm. Aplikácia nití priečne k svalovým vláknam poskytuje – relaxačný účinok podobný botulotoxínovému efektu a naopak, ich zavedenie pozdĺž  svalových vlákien poskytuje – posilnenie a lifting svalov.
Čo môžeme ošetrovať pomocou mezonití?

Niťovým Prime Liftingom sa dajú riešiť rôzne estetické problémy.

 • Poklesnuté obočie
 • vodorovné vrásky  na čele
 • vrásky hnevu
 • nosovoústne  záhyby
 • pokles líc
 • podbradok
 • pokles kože okolo dolnej časti čeľuste
 • vrásky na krku
 • ovisnuté ramená
 • boky, brucho, vyrovnáva nerovnosti po liposukcii, kolená
 • dekolt alebo poprsie po plastickej operácii

 

Ako prebieha zákrok?

Pri zavádzaní mezonití sa koža natrie krémom s lokálnym anestetikom a po 30 minútach pôsobenia sa zavádzajú nite do určených oblastí. Zákrok je minimálne bolestivý. Po zákroku môžu byť modriny, mierny opuch.Na rozdiel od iných metód tvarovania kože, Prime Lifting je krátkodobá procedúra, netrvá dlhšie ako 30 min až 1 hodinu.  Vykonáva sa pomocou veľmi jemných ihiel, je bezpečná, dobre tolerovaná organizmom.

Aj keď je účinok mezonití viditeľný okamžite, metóda Prime Lifting má kumulatívny efekt, ktorý rastie niekoľko mesiacov. 

 

Môžu sa nite kombinovať s inými technikami?

Najlepší výsledok dosiahneme  kombinovaním rôznych techník ošetrenia. Napr. pri vráskach na čele a okolo očí je vhodné aplikovať botulotoxín, ak sú veľmi hlboké môžu sa po 2 týždňoch aplikovať mezonite. Pri vpadnutých lícach sa môže aplikovať na zväčšenie objemu kyselina hyalurónová a následne na zodvihnutie a podporu poklesu kože v oblasti sánky sa môžu aplikovať mezonite.  Pri vráskach nad hornou perou je vhodné aplikovať najskôr kyselinu hyalurónovú na doplnenie objemu a zlepšenie kontúr pier a následne na vypnutie vrások nad hornou perou sa  môžu aplikovať mezonite, ktoré sú jemnejšie na vypnutie jemných vrások, aby pera veľmi nezhrubla. Výborný efekt sa dosahuje aj na vypnutie ochabnutej kože v oblasti ramien.

Cena zákroku je od 100 EUR

Kde nás nájdete:

Lekárska kozmetika Life Style, Drotárska 19/b, Dohnányho 12,Bratislava

Kontakt: 02/6241 3461, 0905 619 734, 0911 619 734      WWW.LSTYLE.SK

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.