• Vyhľadávač

 • O stránke

  Táto stránka vám prináša informáce, ktoré sú pre vás dôležité....


 • Kategórie

 • Chodíte na preventívnu lekársku prehliadku?

 • Kalendár

  november 2013
  Po Ut St Št Pi So Ne
  « okt   jan »
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  252627282930  
 • Najnovšie

 • Meta


15. Medzinárodný filmový festival Bratislava navštívi viacero zaujímavých osobností zo sveta filmu, na čele s  dánskym režisérom Billem Augustom, držiteľom Oscara a dvojnásobným víťazom Zlatej palmy z Cannes. Mnoho hostí zasadne v súťažných porotách.

Filmy v Súťaži prvých a druhých hraných filmov bude hodnotiť hlavná porota, ktorá udelí Grand Prix za najlepší film, Cenu pre najlepšieho režiséra, Cenu za najlepší ženský herecký výkon a Cenu za najlepší mužský herecký výkon. Do hlavnej poroty zasadne herečka a producentka pôvodom z Macedónska Labina Mitevska. Tá začala svoju hereckú v 19 rokoch vo filme Milcha Manchevskeho Pred dažďom, ktorý získal v roku 1994 Zlatého leva na festivale v Benátkach. Neskôr hrala taktiež vo filmoch Michaela Wintebottoma, či v českých Samotároch. V roku 2001 založila so svojimi súrodencami produkčnú spoločnosť Sisters and Brothers Mitevski a odvtedy sa venuje aj tejto oblasti.

Spolu s Mitevskou bude v porote americký spisovateľ, scenárista, pedagóg a poet James Ragan, ktorý sa podieľal na nakrúcaní filmov Krstný otec, alebo Lovec jeleňov a pôsobil ako konzultant pri filme Dom Zuzany Liovej. Okrem toho je autorom viacerých scenárov, pričom niektoré aj sám režíroval. James Ragan počas svojho pobytu na MFF Bratislava povedie aj MasterClass na Akadémii umenia v Banskej Bystrici. Treťou porotkyňou je známa a obľúbená slovenská herečka, držiteľka Českého leva Jana Hubinská známa z filmov Príbehy obyčajného šialenstva, Děvčátko (Český lev, 2003), či Neverné hry.

Strana: 1 2


Leave a Reply


*