Sila olivovníkov z Toskánska vo vašej kúpeľni

Už po tisícročia sa olivový olej používa nielen na prípravu jedál, ale tiež ako prírodný elixír krásy na kozmetické účely. V čom spočívajú jeho mnohoraké pozitívne účinky, dnes dokazujú vedecké výskumy v oblasti modernej dermatológie. Olivový olej najvyššej kvality je tiež hlavnou súčasťou kozmetiky Doliva, určenej na starostlivosť o pleť, vlasy a pokožku celého tela. Poďte sa s nami pozrieť, v čom spočíva tajomstvo jeho zázračných ošetrujúcich účinkov.

DolivaUž po tisícročia sa olivový olej používa nielen na prípravu jedál, ale tiež ako prírodný elixír krásy na kozmetické účely. V čom spočívajú jeho mnohoraké pozitívne účinky, dnes dokazujú vedecké výskumy v oblasti modernej dermatológie. Olivový olej najvyššej kvality je tiež hlavnou súčasťou kozmetiky Doliva, určenej na starostlivosť o pleť, vlasy a pokožku celého tela. Poďte sa s nami pozrieť, v čom spočíva tajomstvo jeho zázračných ošetrujúcich účinkov.

 Nie je olej ako olej

Olivový olej, na rozdiel od všetkých ostatných olejov, nie je získavaný zo semien, ale priamo z oplodia olivovníka. To znamená, že je v podstate šťavou. Olivový olej „extra vergine“ je nefalšovaná, čistá šťava, ktorá obsahuje jedinečné, zdraviu prospešné látky, aké sa v iných rastlinných olejoch nenachádzajú. Nie je však olej ako olej. Kozmetika Doliva obsahuje výlučne olivový olej s označením „extra vergine“ vyrobený v malebnom mestečku Buti, ktoré leží v srdci Toskánska, priamo v horách blízko Pisy. Už v stredoveku bola „Strada del olio“, tzv. Olivová cesta v Pisánskej vrchovine, známa produkciou prírodného olivového oleja. Buti patrí k mestám s najdlhšou tradíciou a je známe aj svojimi historickými olivovými mlynmi. Tento olej najvyššej kvality je vyrobený zo zmesi zrelých čiernych a polozrelých zelených olív, pochádzajúcich z kontrolovaného zberu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.