Mobilné platenie MasterCard Mobile spustené na slovenskom trhu

MasterCard Europe, ČSOB, Global Payments Europe a Wincor Nixdorf dnes oficiálne spúšťajú revolučnú formu mobilných platieb – platobnú aplikáciu MasterCard Mobile. Tá umožňuje jednoducho vložiť všetky platobné karty (nezávisle na vydávajúcej banke) do mobilného telefónu a potom ich používať na platenie. MasterCard Mobile má široké uplatnenie a umožňuje platenie mobilným telefónom na internete, priamo v mobilných aplikáciách alebo darcovské platby. Tento druh unikátnej služby už onedlho umožní aj platby v kamenných obchodoch, vo výdajných automatoch, v doprave a umožní dobíjanie kreditu u mobilných operátorov, platby faktúr alebo platby medzi používateľmi. Mobilná aplikácia MasterCard Mobile sa dá zdarma stiahnuť na Google Play a App Store a je možné s ňou platiť v približne 4 500 internetových obchodoch na Slovensku a v Českej republike. Platby prostredníctvom MasterCard Mobile ponúka ako prvá banka na Slovensku ČSOB.

Záujemcom o MasterCard Mobile stačí smartfón s pripojením na internet a platiť môžu začať jednoducho prostredníctvom svojho mobilného telefónu. Postup je jednoduchý. Zaregistrujú si svoje platobné karty a aktivujú ich. Nahrať je možné všetky platobné karty nezávisle na vydávajúcej banke a platobnej schéme.

„Vďaka MasterCard Mobile môžu držitelia kariet platiť pomocou svojich chytrých telefónov pohodlne a bezpečne. V okamihu spustenia tejto aplikácie je možné ju  používať v približne 4 500 internetových obchodoch a ďalšie, vrátane kamenných, budú pribúdať. Možnosti akceptácie sú takmer neobmedzené, pretože nasadenie MasterCard Mobile je pre obchodníkov veľmi ľahko dostupné,“ zdôrazňuje Richard Walitza, vice president pre rozvoj mobilných platieb a inovácií MasterCard Europe pre Slovensko, ČR a Rakúsko, a upresňuje ľahkosť použitia: „Stačí nahrať údaje z platobnej karty  do mobilnej aplikácie. Pri platbe potom netreba nikde uvádzať žiadne údaje a platba sa potvrdzuje zvoleným heslom priamo na displeji mobilného telefónu.“

Použitie aplikácie MasterCard Mobile

Hneď pri oficiálnom spustení je možné platiť kartou v mobilnom telefóne cez MasterCard Mobile v zhruba 4 500 e-shopoch na Slovensku a v Českej republike. U týchto obchodníkov sa táto nová metóda platby automaticky ponúkne všetkým zákazníkom, ktorí pri voľbe metódy platby zadajú, že chcú platiť kartou. V tej chvíli si budú môcť namiesto vyplňovania údajov z karty kliknúť na akceptačné logo MasterCard Mobile. Zobrazí sa QR kód, ktorý jednoducho načítajú touto mobilnou aplikáciou, automaticky sa im zobrazia informácie o transakcii (obchodník, popis tovaru alebo služby a čiastka), zákazník si zvolí jednu z platobných kariet a potvrdí transakciu zvoleným heslom. „Ľudia sa vďaka MasterCard Mobile vyhnú zadávaniu údajov z karty do počítača, čím úplne odpadávajú akékoľvek dohady o bezpečnosti zadávania čísla karty,“ doplňuje Richard Walitza a zdôrazňuje: „Zostávajú zachované výhody a garancie kariet MasterCard a Maestro. Ak by napríklad objednaný tovar nedorazil, alebo by nebol v poriadku, môže držiteľ karty MasterCard alebo Maestro žiadať o vrátenie peňazí priamo vo svojej banke a vo väčšine prípadov sa nemusí dohadovať s e-shopom. Táto garancia sa nazýva ,charge back’.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.