Rexona s projektom Rexperiment dokazuje, že sme aktívnejší, než si myslíme

Rexona woman AP SexyZnačka Rexona uskutočnila špeciálny projekt s názvom Rexperiment, ktorým zisťovala, čomu všetkému sa v priebehu dňa venujeme a akí sme aktívni. Do Rexperimentu Rexona zapojila 16 ľudí zo Slovenska a z Českej republiky. Týmto ambasádorom sa počas troch týždňov vďaka špeciálnemu náramku merala ich každodenná aktivita. Výsledky Rexperimentu sú prekvapujúce a dokazujú, že sme v pohybe viac než si myslíme. I preto je nutné dbať na ochranu proti poteniu.

Ambasádorom boli počas troch týždňov merané aktivity špeciálnym náramkom Jawbone UP. Zaznamenáva každodenný pohyb, stravovanie i kvalitu spánku. Náramok sleduje prejdené kroky, vzdialenosť, spálené kalórie i pomer aktívne a pasívne stráveného času. Namerané výsledky boli následne porovnané s najrôznejšími náročnými aktivitami a konzultované s odborníkmi. Vzniklo tak porovnanie bežných aktivít s tými na prvý pohľad nedosiahnuteľnými.

„Základom našej telesnej aktivity je pohyb, ktorým vypĺňame náš bežný deň – napríklad prechádzka so psom, hranie sa s deťmi, „vybavovačky“ v práci, alebo napríklad príprava výbornej večere pre našich najbližších,“hovorí MUDr. Jan Vojáček, vedúci lekár na pražskej klinike Endala. Nielenže pohybom predchádzame chronickým chorobám organizmu, ale zlepšuje i náš psychický stav. Podľa lekárskych odporúčaní by sa každý človek mal aktívne hýbať aspoň 150 minút týždenne, aby predišiel problémom spojeným s neaktivitou. Medzi ne patria napríklad choroby srdcovej a cievnej sústavy, alebo výkyvy nálad.“

„Pohyb má na naše telo blahodárne účinky v súvislosti s pohybovým aparátom, ale má i výrazne pozitívny vplyv na psychickú stránku – predovšetkým vďaka vyplaveniu endorfínov pri pohybovej aktivite, zníženiu hladiny stresu a získania množstva zážitkov,“vysvetľuje osobný tréner a fyzioterapeut Bc. Petr Soukup, prečo je potrebné nezabúdať i na aktívny šport. „Z charakterových vlastností je preukázané, že šport podporuje vytrvalosť, trpezlivosť, presnosť, cieľavedomosť, rozvážnosť alebo úprimnosť, ale i mnoho ďalších. Šport formuje človeka nielen po stránke fyzickej, ale i z hľadiska sociálneho a psychického.“

8877558-382929Antiperspiranty Rexona s technológiou MotionsenseTM: čím viac ste v pohybe, tým lepšie fungujú

Pretože sa každý z nás hýbe neustále, je dôležitý i správny výber ochrany proti poteniu. Antiperspiranty Rexona obsahujúce špeciálnu technológiu MotionsenseTM zaistia suché podpazušie i počas veľmi náročného dňa. MotionsenseTM obsahuje mikrokapsule, ktoré sa usadia na povrchu podpazušia a postupne uvoľňujú vôňu. Princíp je jednoduchý, pri každom pohybe sa prelomia špeciálne mikrokapsulky, ktoré vypustia vôňu a vďaka tomu sa užívatelia budú cítiť svieži a chránení po celý deň. Čím viac ste v pohybe, tým lepšie antiperspirant funguje. „Výsledky projektu Rexperiment nám potvrdzujú, že sme všetci aktívni a je dôležité používať antiperspirant, ktorý sa aktivuje pri pohybe a dokáže poskytnúť stálu ochranu pred potením,“ uzatvára Lucie Laštovičková, Brand Building Junior Manager značky Rexona.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.