Pohyb bez bolestí? Prezradíme vám, ako na to!

Leto je tu a s ním aj dlhé slnečné dni, ktoré nás priam lákajú vybehnúť si len tak do prírody na pešiu túru, oprášiť bicykel, či kolieskové korčule. Tí otužilejší z nás pomaly začali plaveckú sezónu. Pravidelný pohyb je nevyhnutnou súčasťou zdravého životného štýlu v každom veku a tiež jedným z predpokladov  k tomu, aby ste sa vo svojom tele cítili pohodlne a zdravo za každých okolností. Čo však v prípade, ak vám pohyb spôsobuje ťažkosti v podobe nepríjemných bolestí svalov či kĺbov? Poradí vám úspešný kondičný tréner, Martin Šmahel.

Správny výber – polovica úspechu

„Je jasné, že každému z nás vyhovuje iný druh pohybu. Sledujte stopy, ktoré na vás rôzne športy zanechávajú a počúvajte svoje telo. Ak vás napríklad po squashi alebo bedmintone  v hale na druhý deň pobolievajú kĺby, siahnite po miernejších verziách raketových športov, napríklad stolnom tenise. Ak ste skôr individualista, zostavte si svoj týždenný cyklus z troch aeróbne ladených aktivít. Napríklad beh – plávanie – bicykel alebo nordic walking – fitnesscentrum – veslársky trenažér,“ hovorí Martin Šmahel.

Náš tip: Allga San Mobil Eisspray Akut, lokálne anestetikum v spreji, chladí a okamžite zmierňuje bolesť

Prečo nás to bolí?

All_MoGelInt_FS_100_CZSKZačali ste sa pravidelne hýbať, ale kondícia sa vám nezlepšuje, práve naopak, máte pocit únavy, vyčerpania či dokonca bolesti? Existujú na to logické vysvetlenia. Buď ste sa na to doslova vrhli a neodhadli adekvátne svoje možnosti, alebo ste si vybrali nie celkom vhodnú športovú aktivitu. „Svalovica je odpoveďou organizmu na záťaž, ktorá pre telo a jeho momentálnu formu nie je adekvátna. Čiže buď je telo málo pripravené na záťaž, ktorá spôsobila svalovicu, alebo ste to iba prehnali,“ vysvetľuje Martin Šmahel a dodáva „svaly je potrebné po každej zvýšenej záťaži regenerovať a dopriať si dostatok odpočinku. Pomáha tiež uvoľňujúca masáž namáhaných svalov.“

Náš tip: Allga San Mobil Gel Intensiv: Špeciálny gél s obsahom kosodrevinovej silice, kostihoja lekárskeho a rozmarínu, vhodný na masáž svalov a kĺbov.

Prvá pomoc – vždy po ruke

„Na svalovicu a jej rýchlejší ústup funguje správna výživa, pestrosť jedálnička, masáže a najmä mierna aktivita, ako jogging, plávanie či bicykel. Každým pohybom sa totiž telo prekrví a zvýšený krvný tok pomáha odplaviť splodiny metabolizmu a kyseliny mliečnej zo svalových štruktúr,“ radí na záver Martin Šmahel.

Náš tip: Allga San Kosodrevinový gél s chladivým účinkom, vhodný pri svalovej horúčke a akútnom preťažení kĺbov a svalov.

Allga San Mobil Creme s hrejivým účinkom, prekrvuje a je vhodný ako podporná starostlivosť pri chronických bolestiach chrbta, svalov a kĺbov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.