Vďaka kyseline hyalurónovej môžete byť nielen krásna, ale aj zdravá

Pri výraze kyselina hyalurónová (HA) si predstavíme najmä injekčné výplne vrások, modeláciu dekoltu či lícnych kostí. Jej využitie pre krásu by však bolo príliš málo. HA dokáže oveľa viac než len to, že omladzuje a vypína pokožku. Kyselina hyalurónová je doslova prírodný zázrak, ktorý poznajú všetky odvetvia medicíny a vedci stále prichádzajú na nové spôsoby, ako z nej získať úžitok a prinavrátiť ľuďom zdravie. Od prvej polovice 20.storočia do súčasnosti sa uplatnila v 2 000 patentoch, o jej využití bolo napísaných 20 000 vedeckých článkov. Kyselina hyalurónová dnes figuruje v tkanivovom inžinierstve, zaoberajú sa ňou výskumy v oblasti hojenia rán, starnutia pokožky, aj cielenej distribúcie a riadeného uvoľňovania liečiv.

Pre svoje jedinečné vlastnosti sa kyselina hyalurónová využíva v liečení mnohých chorôb a telesných porúch. Nie je to totiž žiadna umelá zlúčenina vyvinutá v laboratóriu, je to telu vlastná látka. V ľudskom organizme sa vyskytuje prirodzene, rovnako ako aj v tele zvierat a niektorých baktérií. Je to číra, priehľadná láka (hyalos v gréčtine znamená sklo).

V našom organizme sa celkovo nachádza asi 15 gramov kyseliny hyalurónovej v podobe viskózneho gélu. Vo vysokých koncentráciách je obsiahnutá v niektorých mäkkých spojivových tkanivách, koži, pupočnej šnúre, kĺbovej tekutine a sklovci. Významné množstvo HA sa nachádza v pľúcach, obličkách, mozgu a svaloch. Kyselina hyalurónová funguje v medzibunkových priestoroch ako špongia. Vzhľadom na svoje fyzikálno-chemické vlastnosti má silnú hydratačnú schopnosť. Ak sa nenaviaže na iné molekuly, viaže vodu a získava gélovitú konzistenciu, správa sa ako hubka. Je schopná vodu absorbovať, udržať a uvoľnovať podľa potrieb organizmu. Je dokonalou zásobárňou tekutiny- pri maximálnej hydratácii dokáže molekula HA zväčšiť svoj objem až tisíckrát. Problémom je jej krátka životnosť. V krvi sa rozpadá počas 2-5 minút, v koži počas 12 hodín a 1-3 týždne v chrupavke. Takmer dve tretiny HA, ktorú naše telo vyprodukuje, sú v organizme spotrebované takmer okamžite a jej produkcia v tele klesá rastúcim vekom. Zdrojom kyseliny hyaluronovej v strave je koreňová zelenina, červené víno, sójové bôby. Obsahujú ju tiež hrebene kohútov a sliepok.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.