ČSOB nadácia venovala10 000 eur na skvalitnenie onkologických operácií

CSOB - www.modernysvet.skČSOB nadácia tento raz venovala 10 000 eur Východoslovenskému onkologickému ústavu v Košiciach. Peniaze sa použijú na nákup kamery k operačnému mikroskopu, ktorá sa bude v ústave používať pri ORL operáciách.

„Zdravie nestojí nič, no je to to najvzácnejšie, čo máme. Som presvedčený, že príspevky do tejto oblasti majú skutočný zmysel a podpora pomôže tým, ktorú ju najviac potrebujú – skvalitní ich liečbu a verím, že prispeje k návratu strateného zdravia,“ skonštatoval Daniel Kollár, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva ČSOB.

„Kamera k operačnému mikroskopu nám zlepší priestorovú orientáciu pri laserových operáciách nádorov hltana a hrtana. Umožní transparentnosť výkonu, jeho digitálne zdokumentovanie a ďalšie spracovanie, čím poslúži aj na didaktické účely. Chcem ešte raz poďakovať ČSOB za finančný dar, výsledkom ktorého je liečebný i diagnostický prístroj pre lekárov a pacientov, povedala Nataša Džunková, generálna riaditeľka Východoslovenského onkologického ústavu.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.