„AMERICKÝ OSTREĽOVAČ“ MAL REKORDNÝ OTVÁRACÍ VÍKEND V USA

6 nominácií na Oscara®, Bradley Cooper v hlavnej úlohe, najlepší otvárací víkend filmu Clinta Eastwooda, najlepší otvárací víkend drámy v histórii filmu. To je „Americký ostreľovač“.

6 nominácií na Oscara®, Bradley Cooper v hlavnej úlohe, najlepší otvárací víkend filmu Clinta Eastwooda, najlepší otvárací víkend drámy v histórii filmu. To je „Americký ostreľovač“.

BURBANK, California, 20. január 2015 – „Americký ostreľovač“ prekonal všetky očakávania. Warner Bros. Pictures a Willage Roadshow Pictures uplynulý víkend uviedli do distribúcie v USA nový film režiséra Clinta Eastwooda „Americký ostreľovač“, ktorý prepísal všetky doterajšie tabuľky v uvedení filmu kategórie „limited“ do kín v Severnej Amerike. Už za prvý predĺžený víkend utŕžil v USA 108 700 000 dolárov.

Veľkolepý otvárací víkend má hneď niekoľko prvenstiev v histórii a to napríklad najvyššie tržby spomedzi všetkých filmov Clinta Eastwooda, najlepšie otvorenie filmu v mesiaci január v histórii, vrátane troj a štvordnových víkendov, najlepší víkend pre film s prístupnosťou od 18 rokov, najlepšie uvedenie drámy v histórii kinematografie.

Film „Americký ostreľovač“ zlomil aj rekordy v IMAX kinách v USA, kde zarobil viac než 10,6 mil. dolárov v celkovo 322 kinách, čo je najvyšší víkendový zárobok za mesiac január v týchto veľkoformátových kinách.

„Americký ostreľovač“ má vysoké hodnotenia a zaradil sa medzi 11 filmov v histórii, ktoré získali Cinemascore hodnotenie A+.

Ako povedal Dan Fellman, president Domestic Distribution Warner Bros. Pictures: „Americký ostreľovač“ sa rýchlo stal kultúrnym fenoménom, ktorý ponúka osobitý pohľad nielen na život Chrisa Kylea, ale aj prekážky, ktorým čelí mnoho veteránov a rovnako ich rodiny. Gratulujeme Clintovi Eastwoodovi, Bradleymu Cooperovi a všetkým zúčastneným za tento nevídaný úspech. Očakávame, že „šírenie ústnym podaním“ bude natoľko silné, že aj v nasledujúcich týždňoch sa film udrží na popredných pozíciách v rebríčkoch.

-wbp-

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=d38dbPr2x9I

/Zdroj: CONTINENTAL FILM/

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.