Nový slovenský film Rukojemník sa už premieta

Rukojemník - na slávnostnej premiére - www.modernysvet.skRukojemník približuje obdobie 60. rokov minulého storočia, najmä nástrahy vtedajšieho režimu. Je cenný práve tým, že na dobu nedávno minulú pozerá originálne detskými očami a tým ju sprístupňuje aj mladším divákom.
Malý Peter ( Richard Labuda, vnuk Mariána Labudu ) vyrastá v starostlivosti prarodičov (Milan Lasica, Libuše Šafránková ), pretože jeho rodičia emigrovali do Viedne a od tej doby sa ho prostredníctvom úradov márne snažia získať. Aj preto Peter vymýšľa najrôznejšie spôsoby ako sa cez čiaru dostať…

Režisérom filmu je Juraj Nvota, námet a scenár napísala dvojica Peter Pišťanek a Marian Urban, kameramanom je Diviš Marek, kostýmovou výtvarníčkou Simona Vachálková.  Hlavného hrdinu si zahral Richard Labuda, syn herca Mariána Labudu mladšieho, v ďalších úlohách sa predstavia Milan Lasica, Libuše Šafránková, Richard Labuda, Ondřej Vetchý a ďalší.

Film vznikol v produkcii spoločnosti ALEF FILM & MEDIA a koprodukcii RTVS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.