Deň so snežienkou v OC Central – Príďte podporiť výskum rakoviny!

snezienkaDen so snezienkou

 

Dňa 7. marca 2015 si deviatykrát pripomenieme význam výskumu rakoviny pre ďalšie napredovanie v boji s touto chorobou. Deň výskumu rakoviny – 7. marec má za cieľ upozorniť na priority a potenciál moderného onkologického výskumu. Bez výskumu nie je reálny úspech v liečbe nádorových chorôb!

Symbolom tohto dňa je snežienka, krehký kvietok, ktorý sa aj napriek nepriazni počasia prediera na svet, aby ako prvý privítal jar. Podobne slovenský onkologický výskum napriek ťažkostiam a stálemu nedostatku financií krok za krokom prináša nové poznatky, ktoré pomáhajú víťaziť nad rakovinou.

Heslom tohtoročného Dňa výskumu rakoviny je heslo Svetového dňa boja proti rakovine (4.2.) Rakovina – Nie je to mimo nás (Cancer – It Is Not Beyond Us).

Tento piatok 6. marca od 16:00 do 18:00 hod. môžete prísť podporiť výskum rakoviny do nákupného a spoločenského centra CENTRAL v Bratislave. Obsah programu budú tvoriť príhovory onkologických vedcov a lekárov (prezidentka Nadácie Výskum rakoviny RNDr. Margita Klobušická, CSc., riaditeľ Ústavu experimentálnej onkológie SAV RNDr. Ján Sedlák, DrSc. a ďalší), diskusie so záujemcami z radov divákov, verejná zbierka na zakúpenie mikroskopu s fázovým posunom. Záujemcovia si budú môcť kúpiť odznak s heslom Mám srdce na správnom mieste, aj malé zelené srdiečko, aké sa nachádza v každom kvietku snežienky, či hrnček s logom nadácie.

Hlavným bodom programu bude koncertné vystúpenie skvelej swingovej kapely FUNNY FELLOWS. Významnou súčasťou programu bude aj symbolické odštartovanie XIII. ročníka hnutia Na kolesách proti rakovine spoluorganizátormi zo Slovenského paraolympijského výboru.

Profesionálna anglická umelkyňa – výtvarníčka Abbie Puskailer sa rozhodla odovzdať nadácii svoje dielo – obraz. Pri tomto slávnostnom akte ju bude sprevádzať piesňami manžel, populárny spevák Thomas Puskailer.

Nadáciu Výskum rakoviny podporia v jej snažení viaceré známe osobnosti, ktoré si uvedomujú význam výskumu rakoviny pre úspešnejšiu liečbu onkologických pacientov: viceprimátorka hlavného mesta SR Bratislavy MUDr. Iveta Plšeková (16:00 hod.),Posol nadácie Božidara Turzonovová, meteorológ Peter Jurčovič (16:30 hod.),kúzelník Peter Šesták (17:00 hod.),speváci Zdeno Sychra, Ervín Schӧnhauser a slovenský Boccelli Maroš Bango, členovia Mužstva futbalových zázrakov MUFUZA, humorista Rasťo Piško, dablér Rasťo Sokol, ktorý prepožičal svoj hlas Richardovi Geremu, Bradovi Pittovi či Shrekovi,rockový spevák Marián Greksa, redaktor denníka Šport Igor Gressner, no a pravdaže Veľký Otec MUFUZA Stano Gális.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.