Filmový festival Crème de la crème začína už 12.marca

Francúzsky Inštitút na Slovensku v spolupráci s Film Europe Media Company organizuje už po druhýkrát 12. – 18. marca týždeň francúzskeho filmu s názvom Crème de la crème. Milovníci francúzskeho filmu budú mať opäť možnosť vidieť atraktívnu kolekciu nových filmov z tohto teritória – mnohé z nich sú ovenčené významnými cenami, ktoré získali na prestížnych festivaloch alebo od dôležitých filmových inštitúcií.

Dva dni jedna noc - smallSils Maria 02 smallFrancúzsky Inštitút na Slovensku v spolupráci s Film Europe Media Company organizuje už po druhýkrát 12. – 18. marca týždeň francúzskeho filmu s názvom Crème de la crème. Milovníci francúzskeho filmu budú mať opäť možnosť vidieť atraktívnu kolekciu nových filmov  z tohto teritória – mnohé z nich sú ovenčené  významnými cenami, ktoré získali  na prestížnych festivaloch alebo od dôležitých filmových inštitúcií.

O druhom ročníku prehliadky a o filmoch nám viac prezradila Dagmar Krepopová, PR manažérka Film Europe Media Company.

 

Aké filmy môžu vidieť diváci na festivale Crème de la crème?

Otváracím filmom festivalu je love story Tri srdcia od režiséra Benoîta Jacquota s hviezdnym obsadením Charlotte Gainsbourg, Chiara Mastroianni a Catherine Deneuve. Festivalový divák určite ocení herecký koncert Juliette Binoche a Kristen Stewart vo filme uznávaného režiséra Olivier Assayasa Sils Maria. Niekoľko ďalších tipov z programu prehliadky: výnimočný film ikony francúzskeho filmu Jean-Luca Godarda Zbohom jazyku, na Oscara nominovaný film Dva dni, jedna noc s excelentným výkonom Marion Cotillard, thriller s priam hitchcockovskou atmosférou Láska je dokonalý zločin so šarmantným Mathieu Amalricom. Prehliadka nezabúda ani na detského diváka a prináša im dva filmové bonbóniky – Bella a SebastiánMikulášove šibalstvá na prázdninách (projekcie iba v Kine Film Europe).

Kde a kedy bude prehliadka prebiehať?

Prehliadka bude prebiehať v 15 kinách na Slovensku – v Bratislave v Kine Film Europe a Mladosť, v Banskej Bystrici v Centre nezávislej kultúry Záhrada, v Nitre v Kinoklube Tatra, v Liptovskom Mikuláši v Dome kultúry, v Martine v Mestskej scéne, v Trenčíne v Artkine Metro, v Košiciach v Kasárňach/Kulturparku, v Prešove v Kine Pocity, v Modre v Kine Mier, v Seredi v Kine Nova, v Trnave v Kine Hviezda , v Spišskej Novej Vsi v Kine Mier , v Stanici Žilina-Záriečie a v Poprade v Kinoklube Film Europe.

Fanúšikovia francúzskeho filmu si môžu v čase konania prehliadky vybrať  taktiež z bohatej ponuky filmov v programe Film Europe Channel (vyše 20 filmov) a taktiež  z videotéky Video-On-Demand  od vybraných televíznych operátorov  (cca 50 filmov).

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.