ODHAĽTE PRÍČINU BOLESTI NÔH SKÔR, NEŽ BUDE NESKORO – súťaž

Bolesť v nohách nie je pre nikoho príjemná. Zasiahnuť totiž môže ktorúkoľvek časť nohy, pričom dôvodov jej vzniku môže byť hneď niekoľko – poranenie alebo zapálenie kože, nervov, kostí, krvných ciev a žíl alebo mäkkých tkanív. Aj keď štyri z piatich žien sa sťažujú na bolesť nôh spôsobenú topánkami, príčinou môžu byť problémy s cievami alebo žilami, ktoré sú častým spúšťačom opuchov a bolestí dolných končatín.

Bolesti nôh ilustračné foto - www.modernysvet.skBolesť v nohách nie je pre nikoho príjemná. Zasiahnuť totiž môže ktorúkoľvek časť nohy, pričom dôvodov jej vzniku môže byť hneď niekoľko – poranenie alebo zapálenie kože, nervov, kostí, krvných ciev a žíl alebo mäkkých tkanív. Aj keď štyri z piatich žien sa sťažujú na bolesť nôh spôsobenú topánkami, príčinou môžu byť problémy s cievami alebo žilami, ktoré sú častým spúšťačom opuchov a bolestí dolných končatín.

Kedy naposledy ste premýšľali o svojich žilách? Možno vtedy, keď vám odoberali krv alebo ste krv darovali? Či si to uvedomujete alebo nie, žily sú neoddeliteľnou súčasťou cievneho systému, ktorý vás udržuje nažive a v zdraví deň čo deň. Majú dôležitú úlohu, pretože privádzajú krv späť do srdca a do pľúc, aby ľudské telo doplnili kyslíkom a potrebnými živinami. Čo sa však deje vtedy, keď sa objaví bolesť alebo opuch nôh? Môže ísť o predzvesť tvorby kŕčových žíl, ktoré majú oslabené ventily a nefungujú tak, ako by mali. Krv sa následne zhromažďuje v nohách, čím v nich vzrastá tlak. Žily sa vďaka tomu zväčšia, zoslabnú a skrútia sa.

Fakty o bolestiach a opuchoch

Príčinu bolesti v nohách by mal identifikovať predovšetkým lekár, ktorý by mal stanoviť aj následnú liečbu. Na nohy však treba myslieť každý deň, vďaka čomu môžete zmierniť ich bolesti – domácim receptom je dopriať im dostatok pohybu, každý večer nohy podoprieť alebo vyvýšiť aspoň na 30 minút, nosiť kompresné podkolienky a vyhýbať sa dlhému sedeniu alebo státiu.

mobivenal - www.modernysvet.skS bolesťou nôh sa často spája vznik kŕčových žíl, ktorý je podmienený mnohými faktormi. Veľkú úlohu zohráva dedičná predispozícia, obezita, tehotenstvo u žien, prípadne nedostatok pohybu – čiže dlhodobé státie alebo sedenie. Aj keď ich v prvotnom štádiu takmer nevidno, neskôr na seba upozornia tmavomodrým sfarbením, opuchom nôh a/alebo členkov, pocitom ťažkých nôh, pálením, bolesťou, povrchovým svrbením alebo únavou. Neskôr môžu byť príznaky ešte horšie, pretože môže dôjsť až k ich krvácaniu.

Mobivenal 2 - www.modernysvet.skČo sa týka opuchov dolných končatín, ich pretrvávajúci stav môže byť predzvesťou rôznych zdravotných ťažkostí, ako sú kardiovaskulárne problémy, problémy s krvným obehom či žilová nedostatočnosť. Na opuchoch sa môže podieľať aj oslabený lymfatický systém, celulitída, porucha štítnej žľazy, prípadne aj krvná zrazenina. Preto ani opuchy netreba brať na ľahkú váhu, a radšej ich konzultovať s ošetrujúcim lekárom alebo špecialistom.

Prvá voľba pre ťažké nohy

Počuli ste už o jednotke na trhu výživových doplnkov s obsahom diosmínu a hesperidínu? Ide o prípravky MOBIVENAL® micro a MOBIVENAL® micro Simple, pričom Mobivenal® micro je navyše obohatený o 30 mg escínu v jednej tablete. Práve escín napomáha znižovať pocit ťažkých nôh a dobrej cirkulácii krvi v drobných cievach. Doplnok výživy MOBIVENAL® micro a MOBIVENAL® micro Simple je slovenskými užívateľmi rokmi overená kombinácia mikronizovaného (lepšie rozpustného a vstrebateľného) diosmínu a hesperidínu. Viac informácií nájdete na web stránke www.mobivenal.sk.

 

Súťaž! Mobivenal a portál moderný svet pre vás pripravili súťaž o výživové doplnky. Súťažná otázka: Aké látky obsahuje Mobivenal a ako pôsobia na nohy? Svoje odpovede posielajte na adresu: redakcia@modernysvet.sk do 5. apríla. Traja z vás môžu vyhrať výživové doplnky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.