Čo vám nesmie chýbať na letnom festivale

Pohľad z okien nám čoraz nástojčivejšie naznačuje, že sa nezadržateľne blíži čas letných festivalov a zábavy pod holým nebom. Chystáte sa aj vy užiť si kopec zábavy a načerpať nové zážitky so svojimi priateľmi? Aby ste sa vyhli najčastejším zdravotným nepríjemnostiam, ktoré by vám ju mohli prekaziť, ponúkame niekoľko praktických tipov do vašej festivalovej výbavy. A keďže hudba k letným festivalom neodmysliteľne patrí, poňali sme to tentokrát hudobne i my.
Aktívny človek stratí prirodzeným vylučovaním denne približne 1,5 až 3 litre tekutín. Nezabúdajte preto na dostatočný pitný režim. Voda so svojím obsahom minerálnych látok je nevyhnutná pre správne fungovanie chemických a fyzikálnych pochodov v organizme. S vodou odchádzajú z organizmu dôležité minerálne látky, ktoré potrebujeme neustále dopĺňať. Ideálnym spôsobom sú v tomto prípade minerálne vody, ktoré obsahujú dôležité minerály ako sodík, draslík, horčík a vápnik, napríklad minerálna voda Budiš. Práve z nich sa do tela dostávajú najľahšie a organizmus ich spracuje najlepšie. Fľaša minerálnej vody by mala byť na festivale vašou neustálou spoločníčkou.

Budiš - www.modernysvet.skPohľad z okien nám čoraz nástojčivejšie naznačuje, že sa nezadržateľne blíži čas letných festivalov a zábavy pod holým nebom. Chystáte sa aj vy užiť si kopec zábavy a načerpať nové zážitky so svojimi priateľmi? Aby ste sa vyhli najčastejším zdravotným nepríjemnostiam, ktoré by vám ju mohli prekaziť, ponúkame niekoľko praktických tipov do vašej festivalovej výbavy. A keďže hudba k letným festivalom neodmysliteľne patrí, poňali sme to tentokrát hudobne i my.

  1. „Nespáľme to krásne v nás“

Či skôr – na nás. Pokožka chráni naše telo pred vonkajšími vplyvmi a my by sme si na oplátku mali chrániť našu kožu tak, aby nám čo najdlhšie vydržala pekná a zdravá. Opaľovaciu kozmetiku vyberajte dôsledne. Oplatí sa investovať do kvalitného opaľovacieho prípravku z lekárne, najmä pokiaľ máte sklony k alergii na slnko, či problematickú pleť. Na festivaly je praktickou voľbou opaľovací krém v spreji vo vodeodolnom prevedení. Pamätajte, že aj keď je pod mrakom, môžete sa pri celodennom pobyte vonku spáliť. Väčšiu časť dňa sa snažte tráviť v tieni a natierať sa aspoň 1-2x denne. Do tašky si pribaľte aj sprej s kyselinou pantothenovou, ktorý nezaberie veľa miesta a poskytne účinnú prvú pomoc, ak by k spáleniu predsa došlo.

  1. „Pijte čistou vodu a nepijte rum“

Spieva Jarek Nohavica a nepochybujeme, že má pravdu J. V tomto prípade ho však tiež nebudeme brať doslovne. Je samozrejmé, že s pobytom na letnom festivale sa spája aj konzumácia alkoholických nápojov. Tu platí staré známe pravidlo- všetko s mierou. Aby nedošlo k dehydratácii organizmu, je potrebné piť dostatok vody. Aktívny človek stratí prirodzeným vylučovaním denne približne 1,5 až 3 litre tekutín. Nezabúdajte preto na dostatočný pitný režim. Voda so svojím obsahom minerálnych látok je nevyhnutná pre správne fungovanie chemických a fyzikálnych pochodov v organizme. S vodou odchádzajú z organizmu dôležité minerálne látky, ktoré potrebujeme neustále dopĺňať. Ideálnym spôsobom sú v tomto prípade minerálne vody, ktoré obsahujú dôležité minerály ako sodík, draslík, horčík a vápnik, napríklad minerálna voda Budiš. Práve z nich sa do tela dostávajú najľahšie a organizmus ich spracuje najlepšie. Fľaša minerálnej vody by mala byť na festivale vašou neustálou spoločníčkou.

  1. „Oheň, voda, vítr ví…“

…podlomiť nám zdravie raz dva – dopĺňame tento šláger Dalibora Jandu my. Počasie je najväčším nepriateľom zábavy pod holým nebom. A ak si chceme z letného festivalu odniesť len nové zážitky a príjemné spomienky, mali by sme byť radšej pripravení na všetky možné alternatívy. Základom je pevná, uzavretá obuv. Voľte radšej tenisky, ako šľapky. Môžete tak predísť možným poraneniam pri stúpaní na ostré predmety, zakopnutiach, alebo ak vám niekto nechtiac stúpi na nohu, čo je na masových akciách takmer pravidlom. Tenisky by mali byť nepremokavé. Prípadne si pribaľte gumáky. Nohy musia byť v suchu a tak dbajte na dostatočné množstvo párov ponožiek. V daždivom počasí oceníte aj ľahkú nepremokavú bundu, či igelitový pršiplášť- nezaberú takmer žiadne miesto a spravia veľkú službu. Nezabudnite na pokrývku hlavy a slnečné okuliare a hor sa za festivalovou zábavou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.