Skupina VÚB pokračovala v raste aj v druhom štvrťroku

Skupina VÚB, člen medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, zvýšila medziročne objem úverov takmer o 10% a opäť preukázala vynikajúce hospodárske výsledky.

Aj v druhom štvrťroku pokračovala skupina VÚB v raste a zaznamenala medziročný nárast úverov o 9,4% s celkovým objemom 8,6 mld. eur oproti 7,9 mld. eur minulý rok. Úverové portfólio rástlo s rovnakým prispením oboch segmentov, retailového i firemného. Skupine medziročne narástli aj vklady o 4,1 % a ich celkový objem dosiahol 8,2 mld. Eur. Takmer 10% -ný nárast úverov je výborným hospodárskym výsledkom a zároveň potvrdením, že produkty, ktoré ponúkame sú u klientov úspešné a spĺňajú ich očakávania“, hovorí Alexander Resch, generálny riaditeľ VÚB.

Z pohľadu efektívnosti sa VÚB tiež darilo. Udržala si pomer nákladov a výnosov na vynikajúcej úrovni 44% (bez bankového odvodu). Hrubé prevádzkové výnosy skupiny VÚB sa medziročne zvýšili o 2% na 275,4 mil. eur. Tento výsledok sme dosiahli vďaka výnosom z poplatkov a iným prevádzkovým príjmom. Prevádzkový zisk skupiny VÚB medziročne vzrástol o 9,3% na 144,4 mil. eur a čistý zisk vzrástol o 9,1% na 83,1 mil. eur.

 

VÚB je dobre kapitalizovaná, kapitálová primeranosť skupiny VÚB dosiahla 16,53%, čo výrazne prevyšuje minimálnu úroveň stanovenú Národnou bankou Slovenska (8%).

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.