Tatérska legenda ďalej žije vďaka korenistému rumu Sailor Jerry

Norman Collins alias Sailor Jerry je otcom a legendou klasického „old school“ tattoo. Pokiaľ by ste si však chceli zabezpečiť niektorý z jeho ikonických obrázkov, museli by ste sa vydať späť v čase do minulého storočia na havajské pobrežie. Práve tu v zapadnutej uličke hlavného mesta Honolulu sa stretávali námorníci z celého Pacifiku a nechávali si atramentom zdobiť svoje telá.

Sailor Jerry - www.modernysvet.skNorman Collins alias Sailor Jerry je otcom a legendou klasického „old school“ tattoo. Pokiaľ by ste si však chceli zabezpečiť niektorý z jeho ikonických obrázkov, museli by ste sa vydať späť v čase do minulého storočia na havajské pobrežie. Práve tu v zapadnutej uličke hlavného mesta Honolulu sa stretávali námorníci z celého Pacifiku a nechávali si atramentom zdobiť svoje telá.

Sám Norman bol tiež námorníkom, plavby na ďaleký východ a inšpirácia ázijskou kultúrou ho sprevádzala aj pri jeho dráhe tatéra, s ktorou začal vo svojich 19 rokoch v Chicagu. Preslávil sa však až na Havaji, kde spojil svoje umenie s nespútaným životom námorníkov a vojakov, ktorí mierili na pobrežie užiť si 48 hodín divokej jazdy a odchádzali s jedinečným tetovaním. Umenie Sailora Jerryho sa tak stalo kultom a rýchlo sa rozšírilo z drsnej námorníckej subkultúry medzi bežných smrteľníkov.

A boli to práve fanúšikovia tejto tatérskej legendy, ktorí na začiatku deväťdesiatych rokov založili značku Sailor Jerry, v ktorej duch osobnosti Normana Collinsa žije ďalej – či už ide o kolekciu oblečenia alebo rum. Veď čo iné, než originálny korenistý rum vystihuje lepšie divoký život námorníka.

Sailor Jerry Hula Girl Pin Up Primary FlashRum nesúci prezývku Normana Collinsa je založený na originálnej americkej receptúre a má výrobný postup veľmi blízky ostatným špičkovým karibským rumom. Čo ho ale robí absolútne jedinečným je korenie. Do každej várky je pridaná špeciálna zmes, ktorá obsahuje napríklad zázvor, škoricu, klinčeky, vanilku, ale aj prírodnú limetku. Rumy, z ktorých je Sailor Jerry miešaný, pochádzajú výhradne z Karibiku. Samotné dochucovanie rumu korením je stará námornícka tradícia, ktorá vznikla z prostého dôvodu – na zmiernenie drsnej chuti vtedajších rumov. Tá je už dávno minulosťou, ale umenie miešania silíc zostalo a viedlo až k vytvoreniu špičkového Sailor Jerry spiced. Ten sa v duchu kultu námorníka a tetovača Collinsa, stal symbolom samostatného a nespútaného životného štýlu, vecí a hodnôt, ktoré má rád človek, ktorý vie, čo chce a kde to dostane. Človek, ktorý sa riadi heslom všetko alebo nič. Človek, ako bol otec „old school“ tattoo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.