Hľadáte paleo recepty? V knižke Prestreté ich nájdete!

Prestreté nová kuchárska kniha - www. modernysvet.skMinulý týždeň sa konala prezentácia netradičnej kuchárskej knihy Prestreté s podtitulom pre vašich prvých 33 paleo receptov od autorov Waldemara Švábenského, grafického dizajnéra a paleo gurmána, a Tomáša Šomodyho, úspešného kuchára bratislavského hotela Sheraton.

Kniha Prestreté (TRIO Publishing, 2015) dáva do pozornosti čoraz obľúbenejší štýl stravovania – paleo. Nie je to však odborná zdravotná štúdia, má praktické kulinárske zameranie. Je určená všetkým tým, ktorí radi varia a ešte radšej jedia. W. Švábenský vychádzal z vlastných chuťových a zdravotných skúseností a T. Šomody jedlá profesionálne uvaril a dohliadol aj na odborný rozpis surovín a postupov. Paleo nie je diéta, skôr životný štýl, ktorý sa snaží v stravovaní „vrátiť ku koreňom“. Zjednodušene povedané – je to metóda stravovania, ktorá napomáha predchádzať nežiaducim výkyvom hladiny inzulínu v tele a umožňuje obéznym chudnúť bez jo-jo efektu.

Publikácia obsahuje 33 zaujímavých receptov, ktoré síce dodržiavajú princípy palea, ale vyskúšať si ich môže každý. Je príležitosťou ochutnať niečo netradičné a pritom dobré a zdraviu prospešné. Ak je však čitateľ spokojný so svojím zdravím a životným štýlom aj bez palea, nemusí na tom nič meniť. Recepty z tejto kolekcie si môže vyskúšať len tak pre chuť a pre radosť.

Waldemar Švábenský sa venuje grafickému dizajnu a typografii od roku 1990. Bol napr. úspešný v niekoľkých súťažiach o najlepší signmaking a logotyp. Venuje sa aj tvorbe tlačovín, časopisov, kníh, potravinových etikiet, obalovému designu, 3D modelovaniu, animácii, motion designu, produktovej fotografii, gastrofotografii, street a wildlife fotografii.

Tomáš Šomody zdokonaľoval svoje kuchárske umenie v niekoľkých reštauráciách a hoteloch v zahraničí. Po návrate domov sa stal členom pre-opening tímu Grand Hotela Kempinski vo Vysokých Tatrách. Ako Team Captain viedol Culinary Team hotela Sheraton Bratislava k zisku viacerých medailí na medzi-národnom gastronomickom festivale v Istanbule. Sám získal zlatú a bronzovú medailu. V súčasnosti pracuje na pozícii Junior Sous Chef a vedie úspešný projekt FRID*EX.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.