Do kín prichádza vynikajúci film Dánske dievča

Dánske dievča - www.modernysvet.skPodľa knihy Davida Ebershoffa, DÁNSKE DIEVČA je pozoruhodný príbeh inšpirovaný životmi Lili Elbe a Gerdy Wegener, ktorých hrajú držiteľ Oscara Eddie Redmayne a Alicia Vikander v réžii oscarového Toma Hoopera (Kráľova reč, Bedári).

Film Dánske dievča vás zavedie do Kodane do obdobia dvadsiatych rokov minulého storočia. Einar Wegener patrí k najlepším dánskym maliarom svojej doby, jeho žena Gerda mu pritom poskytuje maximálnu podporu a pritom sa sama snaží preraziť ako portrétistka. Postupné rúcanie ich harmonického vzťahu odštartuje banálna príhoda. Gerde, ktorá pripravuje sériu baletných portrétov, nedorazí figurantka a Einar sa rozhodne, že svojej žene bude pózovať ako model oblečený do baletného kostýmu. Intenzívne spojenie so ženským elementom v Einarovi rozpúta obrovský emocionálny chaos. Vyrovnáva sa s ním najskôr „nevinnou“ hrou na tajné dánske dievča Lili, a neskôr čím ďalej tým silnejším presvedčením, že len ako žena dokáže byť šťastný. Bol by ochotný podstúpiť čokoľvek, aby jeho transformácia bola dokonalá… Behom tejto premeny ho verne sprevádza jeho Gerda, ktorá vďaka Lili, svojej novej múze, síce konečne prerazí ako umelkyňa, ale zároveň stratí svoju životnú lásku.

Tento vynikajúci, strhujúci a do detailov vypracovaný film si určite nenechajte ujsť!

Herecké obsadenie: Amber Heard, Sebastian Koch, Eddie Redmayne, Matthias Schoenaerts, Alicia Vikander, Ben Whishaw
Film uvedie 4.februára Barracuda Movie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.