Poznáte Jogu smiechu a Smiechohry (Hasya yoga)?

Nepotrebujete byť šťastný pred tým, než sa začnete smiať. Vaša duša vás bude nasledovať, keď sa jej rozhodnete ukázať smer.

Podľa výskumov sa deti smejú až 300 krát denne a to často bez zjavnej príčiny, zatiaľ čo priemerný dospelý iba 15 až 20 krát. Smiech deťom jednoducho robí dobre a nepotrebujú k nemu humor ako vonkajšiu príčinu.

Joga smiechu – je základom zážitkového workshopu počas ktorého sa budete smiať nezávisle na vonkajších okolnostiach. Workshop zahŕňa rôzne smiechocviky a hry a na jeho konci sa tancuje tanec smiechu: HO HO – HA HA grounding dance.

Naucte sa zit pozitivne Ilustracia1Nepotrebujete byť šťastný pred tým, než sa začnete smiať. Vaša duša vás bude nasledovať, keď sa jej rozhodnete ukázať smer.

Podľa výskumov sa deti smejú až 300 krát denne a to často bez zjavnej príčiny, zatiaľ čo priemerný dospelý iba 15 až 20 krát. Smiech deťom jednoducho robí dobre a nepotrebujú k nemu humor ako vonkajšiu príčinu.

Joga smiechu – je základom zážitkového workshopu počas ktorého sa budete smiať nezávisle na vonkajších okolnostiach. Workshop zahŕňa rôzne smiechocviky a hry a na jeho konci sa tancuje tanec smiechu:  HO HO – HA HA grounding dance.

Pri cvičení jogy smiechu sa vyvoláva smiech kombináciou smiechocvikov, očného kontaktu, skupinovej dynamiky a ďalších aktivít spolu s jogovým dýchaním a inými relaxačnými technikami. Tieto aktivity postupne prerastajú do spontánneho a nákazlivého smiechu.  /Môžem len potvrdiť, mala som možnosť zopár cvikov vyskúšať spolu a kolegyňami novinárkami. Smiechocviky viedol Ľubor Foltán, certifikovaný inštruktor Jogy smiechu. /Joga smiechu umožňuje prekonať získané zábrany, ktoré nám bránia smiať sa, čím sa posilní naša kreativita, empatia, vnímanie seba samého a sebavedomie. V tele prirodzene klesajú stresové hormóny.

Keď sa smejeme:

  •  mozog vyplavuje endorfíny – hormóny šťastia a stresové hormóny klesajú
  • zrýchľuje sa látková výmena a odbúravajú sa tuky
  • zrýchľuje sa krvný obeh
  • zvyšuje sa kapacita pľúc
  • posilňuje sa brušné svalstvo a imunita
  • rozvíjame pravú mozgovú hemisféru – kreativitu a intuíciu

Foltan_velkaMgr. Ľubor Foltán, certifikovaný inštruktor Jogy smiechu   

Ľubor Foltán ukončil v roku 1998 štúdium psychológie a etiky na Univerzite Konštantína filozofa v Nitre. Od roku 2001 pracoval v bankovom sektore, naposledy na pozícii špecialistu vzdelávania. Vo svete kde prevláda logika a pragmatizmus hľadal metódu, ktorá by bola príjemná, nenásilná a dovolila ľuďom odreagovať sa, uvoľniť a zažiť niečo výnimočné. Certifikovaný výcvik pre inštruktorov jogy smiechu absolvoval začiatkom roku 2012. Odvtedy vedie workshopy na rôznych vzdelávacích festivaloch, tiež pre firmy a ako aj pre verejnosť. Transformačnú silu smiechu, nonsens komunikácie a reštartovania pravej mozgovej hemisféry si na sebe vyskúšal už mnohokrát. Viac informácií nájdete na www.jogasmiechu.sk

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.