Atopická koža potrebuje špeciálnu starostlivosť

R1new sirkaVedeli ste, že koža je najväčším orgánom ľudského tela? U dospelého človeka dosahuje plocha kože až 2 m2. Aj to je dôvod, prečo má starostlivosť o tento orgán taký význam pre naše zdravie. Aby mohla koža plne vykonávať svoju ochrannú funkciu, musí byť dostatočne vyživená a hydratovaná. Každá žena dobre vie, aké náročné je vybrať si tú správnu kozmetiku. Problém s výberom vhodných prípravkov mávajú hlavne ľudia trpiaci atopickou dermatitídou alebo s citlivou kožou so sklonom k ekzémom.

Atopická koža potrebuje špeciálnu starostlivosť

Suchá koža, svrbenie a často aj pľuzgieriky. Tieto nepríjemné prejavy patria medzi symptómy kožného ochorenia nazývaného atopický ekzém. Vo väčšine prípadov prepukne ochorenie v ranom veku. Suchá a šupinatá koža, ktorá svrbí a páli, trápi nielen deti, ale aj ich mamy. Podobné starosti majú aj tí, ktorých koža má sklony k vysychaniu, praskaniu a na bežné kozmetické prípravky, rovnako ako na rôzne ďalšie podnety – roztoče, plesne, zvieraciu srsť alebo čistiace prostriedky – reaguje podráždene.

Stabilita kože zaistená

Atopická koža trpí oslabenou kožnou bariérou. Čiastočky nečistôt, alergény a baktérie tak do nej môžu ľahšie preniknúť. Pre zmiernenie prejavov ochorení treba kožu dostatočne hydratovať a pomôcť jej tým znova získať stratenú stabilitu.

Revolúcia v starostlivosti o kožu vďaka filagrínu a ceramidom

Cetaphil_mlieko_modryVďaka novým vedeckým poznatkom o atopickej dermatitíde sa podarilo cielene vyvinúť  kozmetické prípravky určené na čistenie a starostlivosť o atopickú kožu a kožu so sklonom k ekzému. Obsahujú komponenty filagrínu a ceramidov, ktoré pomáhajú obnoviť stabilitu kožnej bariéry a zabezpečujú odolnosť a vláčnosť kože.

Spoľahlivá ochrana a hydratácia

Telové mlieko Cetaphil Restoraderm je hypoalergénny a rýchlo sa vstrebávajúci prípravok špeciálne určený pre svrbiacu a podráždenú kožu. Efektívne pomáha riešiť chronické a zápalové ochorenia kože, a je preto vhodný predovšetkým pre osoby s atopickou dermatitídou. Vďaka svojmu zloženiu s obsahom filagrínu a ceramidov posilňuje kožnú bariéru, a tým Cetaphil_sampon_modrypomáha koži zaistiť odolnosť a vláčnosť. Ide o nemastné telové mlieko, ktoré na tele zanecháva príjemný pocit sviežosti. Prípravok neobsahuje žiadne konzervačné látky a je bez parfumácie. Produkt je šetrný dokonca aj k citlivej detskej koži a je vhodný i pre dojčatá.

Každodenné šetrné umývanie

Hydratačný sprchový šampón Cetaphil Restoraderm jej špeciálne vyvinutý produkt pre citlivú kožu so sklonom k ekzémom. Podľa klinických testov je tento prípravok účinným pomocníkom v boji so suchou a svrbiacou kožou. Vďaka jemnému zloženiu bez obsahu mydla sa tento penivý sprchový šampón ľahko umýva. Je hypoalergénny a bez parfumácie, a je preto vhodný aj pre deti a dojčatá. Hydratačný šampón Cetaphil Restoraderm je určený na každodenné šetrné umývanie.

Dajte zbohom nekonečnému svrbeniu a nepríjemnému začervenaniu a vyskúšajte si hydratačné telové mlieko Cetaphil Restoraderm na vlastnej koži. Viac informácií na www.cetaphil.sk.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.