Nezdravý spôsob života vedie k mnohým zdravotným komplikáciám – súťaž

FOTO_MUDr.Peter Marko,MPH_origSedavé zamestnanie je jedným z fenoménov dnešnej doby. Dennodenný pracovný stres sa spája s nedostatkom času na raňajky, či desaťminútovým rýchlym obedom v práci, fajčením alebo prejedaním a večerným popíjaním nejedného pohárika alkoholu. Mnoho ľudí tak trpí obezitou a cukrovkou. Tento nezdravý spôsob života vedie k mnohým zdravotným komplikáciám. Ak sa k nim pridružia aj rodinné predispozície kardiovaskulárnych ochorení alebo užívanie hormonálnej antikoncepcie, máte nábeh na vznik artériovej trombózy, ktorá má v mnohých prípadoch fatálne následky.   
Kde sa vzala artériová trombóza?
Výskyt artériovej trombózy závisí od rizikových faktorov, kam spadá nezdravý životný štýl, či dedičnosť. „S rizikovými faktormi ako sú vysoký krvný tlak, zvýšená hladina cholesterolu, cukrovka, nadváha až obezita, fajčenie alebo u žien užívanie antikoncepcie či hormonálnej substitučnej liečby v menopauze, stúpa aj riziko vzniku trombózy. Najčastejšie ide o vekovú kategóriu nad 50 rokov, nevyhýba sa však ani mladším ročníkom.“ hovorí MUDr. Peter Marko, MPH, všeobecný lekár pre dospelých.
Artériová trombóza znamená tvorbu krvnej zrazeniny, ktorá vznikne zo zložiek prúdiacej krvi. Vyvolávajúcimi príčinami je znížený prietok krvi artériami, zvýšená zrážanlivosť krvi a mikrozápal v cievnej stene. „Najčastejšie sú artériovou trombózou postihnuté mozgové artérie s vývojom náhlej cievnej mozgovej príhody, koronárne artérie so vznikom akútneho infarktu myokardu alebo tepny dolných končatín s vývojom náhlej nefunkčnosti alebo odumretia končatiny s rozvojom gangrény,“ vysvetľuje MUDr. Marko, MPH.  rajcinyPozor na riziká!
Ak chceme predísť rizikám, je dôležité včas zasiahnuť, ukončiť prejedanie sa, nefajčiť, kontrolovať krvný tlak, kompenzovať hladinu krvného cukru, kontrolovať hladinu svojho cholesterolu a triacylglycerolov v krvi, zaradiť zdravú stravu a pohyb a obmedziť stres.
Pre zdravý krvný prietok vyskúšajte absolútnu prírodnú novinku SanguiFLOW® od slovenskej vinna revaspoločnosti Generica. Ide o unikátnu kombináciu novoobjaveného špeciálneho prírodného paradajkového koncentrátu Fruitflow® a extraktu z vinnej révy. Špeciálny paradajkový koncentrát pomáha udržať normálnu agregáciu krvných doštičiek, ktorá prispieva k zdravému krvnému prietoku v cievach, čo je dôležité pre normálne fungovanie srdcovocievneho systému. Viacnásobné klinické štúdie preukázali, že pri pravidelnom užívaní SanguiFLOW_30tbl_skjedenkrát denne je efekt trvalý, funguje u 97% pacientov a nie sú hlásené nežiaduce účinky alebo alergie. Môžu ho užívať aj tehotné a dojčiace ženy. Tento paradajkový koncentrát je získaný z čerstvo odtrhnutých rajčín, z ktorých cenné bio aktívne látky tvoria 3%. Tieto bio aktívne látky sú vysoko koncentrované a jedna tableta SanguiFLOW® obsahuje približne rovnaké množstvo ako tri veľké misy paradajkovej polievky, ale bez pridaných kalórií. „SanguiFLOW® je možné používať dlhodobo ako prírodnú alternatívu v primárnej prevencii kardiovaskulárnych ochorení vzhľadom na jeho bezpečnosť a účinnosť.“ hovorí doktor Marko.

Okrem paradajkového koncentrátu sa prírodný preparát pýši aj extraktom z listov viniča hroznorodého, ktorý prispieva k udržaniu zdravého krvného tlaku, bez akýchkoľvek nežiaducich účinkov. „Prínosné je preto jeho užívanie aj u osôb, ktoré pravidelne užívajú antihypertenzívnu liečbu,“ dopĺňa MUDr. Marko, MPH.
Prečo sa starať o zdravý prietok krvi?
„Zdravý krvný prietok cievami je nevyhnutný pre dostatočné okysličovanie tkanív v celom tele, pre správne fungovanie všetkých orgánov, hladké krvné doštičky sa nezrážajú a nenarúšajú sa procesy hojenia pri poraneniach,“ hovorí MUDr. Marko, MPH.
Ak chceme žiť naplno a neobávať sa možných rizík artériovej trombózy, je dôležité starať sa o zdravý krvný prietok a zdravý krvný tlak. Neoplatí sa zanedbávať svoje zdravie. Nájdite si čas len pre seba a stavte na aktívny pohyb a zdravé stravovanie a hľadajte pomoc aj v prírode.
Viac informácii na www.sanguiflow.sk

Súťaž! Generica a portál moderný svet pre vás pripravili súťaž o mix výživových doplnkov, ktorý môže vyhrať jeden z vás. Súťažná otázka: Ako pomáha paradajkový koncentrát v organizme? Svoje odpovede posielajte na adresu: redakcia@modernysvet.sk do 24.júna.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.