Orbit daroval občianskemu združeniu Úsmev ako dar takmer 25 000 Eur

OrbitZnačka Orbit v rámci svojej kampane ‚Oplať úsmev‘ venovala občianskemu združeniu Úsmev ako dar šek v hodnote takmer 25 000 Eur. Suma bola vyzbieraná počas 6 týždňov kampane, kedy putovalo vždy 1 % z ceny každého predaného balenia žuvačiek z portfólia Orbit ohrozeným deťom v starostlivosti občianskeho združenia Úsmev ako dar. Navyše sa podarilo zrealizovať školenia na tému dentálnej hygieny pre 989 detí a 30 sociálnych pracovníkov.

Zhromaždené finančné prostriedky vo výške 24 227 Eur pokryjú personálne náklady na stále sociálne pracovníčky občianskeho združenia Úsmev ako dar a ďalej budú investované do letných táborov pre deti z detských domovov. „Vyzbieraná suma 24 227 Eur prekonala naše očakávania. Som šťastná, že sa do projektu zapojilo toľko ľudí, ktorým nie je situácia znevýhodnených detí ľahostajná a prispeli kúpou žuvačiek bez cukru k ich žiarivejšiemu a šťastnejšiemu úsmevu. Oceňujem prínos kampane aj v prevencii starostlivosti o ústne zdravie,“ hodnotí kampaň jej ambasádorka, speváčka Mária Čírová.

Práve prevencia je jedným zo spoločných menovateľov spolupráce značky Orbit a občianskeho združenia Úsmev ako dar. Značka Orbit preto nad rámec darovanej sumy už počas kampane vzdelávala deti i sociálnych pracovníkov ohľadom starostlivosti o ústne zdravie a odovzdala 600 dentálnych balíčkov. Terénni sociálni pracovníci tak môžu základy pravidelnej starostlivosti o zuby šíriť ďalej pri svojej každodennej práci s deťmi a celými rodinami a vďaka potrebným pomôckam motivovať deti k dôslednej starostlivosti o zuby. Značke Orbit sa podarilo využiť svoje rozsiahle znalosti a dlhoročné skúsenosti v oblasti starostlivosti o zdravie zubov detí aj dospelých a zároveň ťažiť z popularity žuvania v Slovenskej republike a jej vplyvu na prevenciu zubného kazu.

„Z darovanej čiastky máme ohromnú radosť a značke Orbit veľmi pekne ďakujeme! Pretože úsmev hrá kľúčovú úlohu v živote každého z nás, teší ma, že sme takto prispeli k pozitívnejšiemu vývoju detí z občianskeho združenia Úsmev ako dar,“ dodala PhDr. Mária Soboličová, PhD. manažérka pre fundraising spoločnosti Úsmev ako dar.

Značka Orbit plánuje v rozdávaní a oplácaní úsmevov tým, ktorí to najviac potrebujú, pokračovať aj v roku 2017. Dúfame, že tých, ktorí zakúpením žuvačiek bez cukru Orbit urobili niečo nielen pre svoje zdravie, ale pomohli tiež spríjemniť prostredie deťom v občianskom združení  Úsmev ako dar, a zaručili im tak kvalitnejší život, ešte pribudne. Veľmi pekne všetkým ďakujeme!“ zakončila prvý ročník kampane Jana Přerostová, group manažérka spoločnosti Mars Czech.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.