Žabky vládnu letu a svetu!

Deichmann_Zabky - www.modernysvet.skŽabky nielenže patria k najobľúbenejšiemu druhu letnej obuvi, ony históriu obuvi už od svojho počiatku výrazne ovplyvňovali a patria medzi vôbec prvé ochrany určené pre chodidlá a pohyb na rozmanitom zemskom povrchu.

Žabky sa tešili obľube už v staroveku. Egypťania ich vyrábali z papyrusu a palmových listov, africkí Masajovia zase zo surovej kože, starovekí Indovia z dreva, Číňania a Japonci využívali na ich výrobu ryžovú slamu. V Amerike sa prvé zmienky o žabkách objavujú v južnej časti kontinentu, kde bol nájdený pár vyrobený zo sisalu (agáve), a v Mexiku archeológovia objavili pre zmenu žabky z juky.

Táto obuv nevyzerala vždy tak, ako ju poznáme dnes. Kým starovekí Gréci nosili žabky, kde popruh oddeľoval palec a ukazovák, starovekí Rimania umiestňovali pásik medzi ukazovák a prostredník. V Mezopotámii nosili sandále s remienkom medzi prostredníkom a prstenníkom a v Indii zase pre zmenu na sandále neumiestňovali remienok, ale očko pre palec.

Nechajme už však históriu históriou. Ak hľadáte ľahučké žabky šľapky na leto, môžete sa inšpirovať malou galériou modelov z dielne obľúbenej a cenovo dostupnej značky Deichmann. Toto leto sú v kurze lesklé povrchy, nápadné metalické farby a dokonca aj rôzne materiály ako koža alebo povrazy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.