Nájdete elixír mladosti?

Ilustracne fotoŽeny aj muži. Páčiť sa chce každý. Nezáleží na veku, pohlaví, či zamestnaní. Cítiť sa príjemne vo svojej koži, bez obáv a so štipkou sebavedomia je dnes snom množstva ľudí. Z televízie, časopisov, z billboardov, odvšadiaľ na nás striehnu ideálne krivky a usmievajú sa dokonalé tváre. Splniť si túžbu po dokonalosti a večnej mladosti je možné rôznymi spôsobmi. Niekto sa trápi rozličnými diétami, zhadzuje kilá v posilňovni, skúša nové triky, rôzne kozmetické, či výživové prípravky. Niekto siahne po rýchlejšom spôsobe odstránenia nedostatkov, prípadne vylepšenia, a to s pomocou plastickej estetickej chirurgie. Dnes je možné riešiť plastickou estetickou chirurgiou nielen fyzické nedostatky, ale i tie psychické. Navyše sa dokáže postarať aj o intímny život, ktorý môže po pôrode a pri výchove ratolestí pokrivkávať alebo je utlačený do úzadia.   

Čo chcú ženy?  

Žena. Ako objekt, ako partnerka, manželka a matka. Každá rola si vyžaduje krásu. Či už vnútornú, ale i tú vonkajšiu. Psychická pohoda a spokojnosť s fyzickou schránkou nie je vždy v harmónii a v súlade s požiadavkami, ktoré kladie žena sama na seba a zároveň si vyžaduje od nej jej okolie. Mnoho krát sa stáva, že stratené sebavedomie hľadajú mnohé v plastickej chirurgii. Udržať si mladosť bez vrások, ovisnutých viečok, nabratých kilogramov alebo sa priblížiť svojmu ideálu, skrášliť to, čo nie každej príroda nadelila do vienka. Najviac si ženy dávajú vylepšovať prsia. Najčastejšie ide o ich zväčšovanie, na druhom mieste ide o ovisnuté prsia v súvislosti so stavom po zastavení dojčenia. V dnešnej dobe sa záujmu teší aj estetická chirurgia ženských pohlavných orgánov ako labioplastika, hymenoplastika alebo perineoplastika.  

Pri labioplastike ide o úpravu veľkosti a tvaru pyskov ohanbia pacientky. Väčšinou sa jedná o ich zmenšenie. Operáciu žiadajú pacientky už od 18 roku života a nebývajú staršie ako 45-50 rokov. Vo svete je rozšírená v súčasnosti aj plastická operácia – hymenoplastika, ktorá obnovuje hymen, teda panenskú blanu. V niektorých kultúrach sú dôvody jej obnovenia vzhľadom na náboženstvo alebo iné predsudky, menej často ide o priania ženy po úraze alebo dokonca pri začínajúcom intímnom živote s novým mužom.

Ženy po pôrode takisto nie sú výnimkou. Trápiť ich môže nielen bolestivosť, hanblivosť, nechuť a znížené libido, ale aj rozšírenie vagíny, popraskané, poudierané, či často potrhané tkanivá, ktoré utrpia pôrodom traumu. Mnohokrát sa po pôrode zle zhojí hrádza, čo spôsobuje bolesti pri styku a pocit voľnosti. Komplikácie v intímnej sfére partnerov sú tak nielen fyzické, ale aj psychické. Časť problémov v intímnej sfére je možné odstrániť ľahko. Ak ide o pocit menšej pružnosti, citlivosti alebo zvlhčenia, stačí z časti posilniť svaly panvového dna cvikmi alebo rehabilitáciou a zvlhčovanie nahradiť lubrikačnými gélmi. Problém pri zväčšení a jazvách je zložitejší. Jedinou možnosťou je chirurgický zákrok – perineoplastika – plastika hrádze.

Elixír mladosti hľadajú ženy v každom veku. Popri operácii pŕs, ženských pohlavných orgánov je najväčším stredom záujmu aj tvár. Tú je najviac vidieť v kontakte s okolím a je teda aj najviac hodnotená. S pribúdajúcimi rokmi tak pribúdajú aj zásahy v oblasti tváre. Z chirurgie starnúceho veku je najväčší záujem o operácie viečok a vytiahnutie pokožky tváre.

Čo vylepšiť u mužov?

Aj mnoho mužov sa v dnešnej dobe necíti dobre vo svojej koži a poškuľujú po vylepšeniach. Odstrániť hendikep, začať sa vnímať v dokonalejšom svetle, vylepšiť si povesť v intímnej oblasti, to všetko môžu zvládnuť vďaka plastickej estetickej chirurgii. Väčšinou ide o operácie uší, nosa a dokonca v poslednej dobe dochádza aj k veľkému záujmu o estetiku mužského pohlavného orgánu, a to nielen predĺženie, či zväčšenie objemu penisu, ale ide aj o zdravotnú problematiku v podobe obriezky.

Nie všetko je možné…

Estetickú operáciu je možné prakticky previesť všade na tele, pokiaľ je nositeľ hendikepu s tým ktorým nálezom nespokojný. Vhodnejšie je povedať, čo estetická medicína nedokáže vyriešiť. Je to napríklad zásah do dĺžky kostí, čo sa týka veľkosti, ovplyvnenia tvarov kĺbov, kostného skeletu ako napríklad zásah do tvaru lebky. So svojim vzrastom a tvarom kostí sa tak každý bude musieť počas svojho života vyrovnať. Nie všetko je v rukách chirurgov a je len na psychickej vyrovnanosti jednotlivca.

Rýchlejšie hojenie po operácii?

Pacienti by mali mať po operácii rany zahojené do 2-3 týždňov. Výsledok operácií sa hodnotí po viac ako 3 mesiacov od operácie. Pacientom však môže skrátiť obdobie problémov po operácii, urýchliť hojenie a znížiť riziko komplikácií podporná liečba vybranými enzýmami. Napríklad pri plastických operáciách je úspešné a rýchle hojenie zárukou dobrého kozmetického efektu a želaného výsledku. Vďaka enzýmovým liekom sa urýchľuje regenerácia organizmu. Zlepšuje sa prekrvenie a využitie kyslíka v tkanivách a uľahčuje sa odbúravanie nežiaducich metabolitov. Napríklad enzýmy v lieku Wobenzym môžu znížiť závažnosť prípadných poškodení a zlepšiť ich hojenie. Ich podávanie výrazne urýchľuje vstrebávanie opuchov, krvných výronov a podliatin, ústup zápalov a tým i bolestí.  Doba hojenia sa tak môže skrátiť až o polovicu, čo vedie i k rýchlemu návratu do kolotoča povinností.

Hoci nie všetko je možné v plastickej estetickej chirurgii, jej zásahy dokážu povzbudiť, pomôcť psychickej aj fyzickej stránke a pohode, a tak dodať stratené sebavedomie nielen ženám, ale aj mužom v každom veku.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.