Pre zdravé kosti!

Osteoporóza. Tak často opakované ochorenie, známe aj ako tichý zabijak kostí. Dnes toto ochorenie považujeme za spoločensky najzávažnejšie ochorenie pohybového aparátu. Netýka sa len seniorov, týka sa každého z nás. Ako s ním súvisí vitamín K2 a kde ho môžete nájsť?

Generica Vitamin K2 - www.modernysvet.skOsteoporóza. Tak často opakované ochorenie, známe aj ako tichý zabijak kostí. Dnes toto ochorenie považujeme za spoločensky najzávažnejšie ochorenie pohybového aparátu.  Netýka sa len seniorov, týka sa každého z nás.  Ako s ním súvisí vitamín K2 a kde ho môžete nájsť?

Osteoporóza postihuje v populácii hlavne staršie osoby a ženy v prechode. Odhaduje sa, že rizikom osteoporotickej zlomeniny je ohrozená asi každá tretia žena a asi každý šiesty muž vo veku nad 50 rokov. To predstavuje 6-8% populácie. Najhoršie z ochorení sú práve zlomeniny, ktoré prináša. K ubúdaniu kostnej hmoty dochádza fyziologicky v priebehu starnutia u každého človeka. To je príčinou senilnej osteoporózy. U žien však hrozí ochorenie už aj po menopauze, kedy sa znižuje tvorba ženských pohlavných hormónov v ováriách. Asi u tretiny žien sa potom vyvinie tzv. postmenopauzálna osteoporóza. Vznik ochorenia ovplyvňuje aj genetika. Množstvo kostnej hmoty je asi na 60% dané geneticky, preto je významným rizikovým faktorom prítomnosť osteopotických zlomenín u matiek, čo má za následok vysoké riziko osteoporózy u dcér. Popri troch hlavných rizikových faktoroch ako je vek, menopauza a genetika boli zistené aj ďalšie príčiny ako faktory vzrastu, u žien predčasný prechod pred 45. rokom, dôsledok iného ochorenia alebo užívanie niektorých liekov a faktory životného štýlu. Z výživových faktorov sú to hlavne nedostatočný príjem vápnika, horčíka, vitamínu K a D a stopových prvkov, nadmerný príjem fosforu, sodíka a živočíšnych bielkovín a nadmerná konzumácia alkoholu, kofeínu a fajčenie. Menej známy vitamín K prispieva k mineralizácii kostí, preto je potrebný na tvorbu a udržanie normálnej konštrukcie kostí. Získať vitamín K2 zo stravy je takmer nemožné, keďže ho vytvárajú iba určité typy kvasných baktérií. Doprajte telu novinku v podobe výživového doplnku Vitamin K₂ od slovenskej spoločnosti Generica. Prípravok obsahuje prirodzenú formu vitamínu K₂, tzv. izomér MK-7, a je tak optimálnym zdrojom vitamínu K₂. Balenie 30 kapsúl dostanete za 7,60 Eur. Vyskúšajte aj ďalšie produkty z Osteo programu spoločnosti Generica, a to Vitamin D₃ alebo Pro-Osteo plus. Žiadajte vo Vašej lekárni! Viac na www.generica.sk.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.