Fashion LIVE! predstaví aj exkluzívnu kolekciu svetovej kráľovnej punku Vivienne Westwood

3-manazerka-zora-husarcikova-moderatorka-barbara-babsy-jagusakova-a-dizajner-boris-haneckaPrestížne a dlhoočakávané podujatie Fashion LIVE! 2016 ponúkne to najlepšie z domácej i svetovej módnej scény. Slovenskí etablovaní dizajnéri, ale aj významní hostia zo zahraničia predstavia na Fashion LIVE! 2016 svoje najnovšie kolekcie počas troch prehliadkových dní, od 19. – 21. októbra. Na mólach v bratislavskej Starej tržnici nebude chýbať ani tvorba novej generácie mladých návrhárov a tešiť sa môžeme aj na víťazov súťaže Hubert Fresh Fashion Contest.

Počas štvrtého ročníka podujatia Fashion LIVE! 2016 svoju tvorbu predvedú nielen slovenská dizajnérska špička, ale aj mladí nádejní návrhári z umeleckých vysokých škôl. Návštevníkov budú už tradične počas všetkých prehliadkových dní vábiť dizajnérske showroomy priamo na poschodí v Starej tržnici, kde si budú môcť pozrieť alebo zakúpiť originálne kúsky z aktuálnych kolekcií.

Prvý prehliadkový deň Fashion LIVE! otvoria talentovaní študenti z Technickej univerzity v Liberci. Následne sa predstavia obľúbení módni tvorcovia a značky – Jaroslava Procházková, Dana Voda a Boris Hanečka so spoločne vytvorenou kolekciou, Andrea Pojezdálová, Marks & Spencer, Rozbora Couture a prehliadkový večer uzatvorí Marcel Holubec W.

Druhý deň si návštevníci vychutnajú kolekcie študentov odevného dizajnu Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave z Ateliéru 343. Do sveta módy  nahliadnu  aj vďaka La Femme, dizajnérkam Barbore Kubi a Petre Kubíkovej. Čisto pánsku kolekciu predstaví značka Blažek a najnovšiu exkluzívnu kolekciu svetovej kráľovnej punku Vivienne Westwood prinesie módny dom Alizé. O záver večera sa postarajú dizajnéri Martin Hrča a Boris Hanečka.

Posledný deň bude patriť študentom odevného dizajnu z Univezity Tomáše Baťu v Zlíne, dizajnérkam Veronike Lokajíčkovej, Michaele Ľuptákovej a Jane Kuzmovej, víťazom súťaže Hubert Fresh Fashion ContestLenke Sršňovej. Zahraniční hostia Clara Daquin (FRA), Sharka Bosaková (CZ) Klaudia Markiewicz (PL) sa predstavia v záverečnej prehliadke na konci podujatia Fashion LIVE!.

Fashion LIVE! Awards ocení tých najlepších

Slávnostné vyvrcholenie štvrtého ročníka sa bude niesť v znamení odovzdávania prestížnych cien Fashion LIVE! Awards za rok 2016. O tom, kto sa stane víťazom v kategóriách Najlepší dizajnér, Fresh dizajnér, Modelka a Model  roka a kto najviac zaujme svojou prehliadkou a získa cenu Najlepšia fashion show, rozhodne odborná porota v zložení Olo Křížová, Peter Šagát, Carlo Wijndas, Marcel Schlutt, Phillipe Pourhashemi, Martin Premuzic a Samuel Krajča.

Hubert Fresh Fashion Contest a mladá krv

V spolupráci so značkou Hubert prebiehala tiež súťaž mladých talentov – Hubert Fresh Fashion Contest, ktorá dala jedinečnú príležitosť študentom odevného dizajnu, vytvoriť návrh kolekcie na zadanú tému „Fashion Bubbles“. „Aj tento rok sa prihlásili mnohí súťažiaci nielen zo Slovenska, ale aj z Čiech. Úroveň sa veľmi zlepšila a výber bol skutočne náročný,“ prezradila Olo Křížová,  kreatívna riaditeľka projektu. Víťazmi súťaže sa stali talentovaní dizajnéri Boris Kráľ, Samuela Takáčová, Peter Žiak a Lucia Žiak Roháčová.

Pred prehliadkami Fashion LIVE! budú mať milovníci módy možnosť zúčastniť sa diskusie Fashion LIVE! Talk Special vo štvrtok 20.10.2016 so zahraničnými hosťami z Fashion LIVE! poroty v zložení Carlo Wijndas, Marcel Schlutt, Phillipe Pourhashemi a Gianpiero Lo Curto. Fashion Talk sa bude konať v Goethe inštitúte. Sme veľmi radi, že návštevníkom môžeme aj tento rok priniesť atraktívne sprievodné podujatia. Fashion LIVE! Talk Special sa uskutoční 20.10. o 9:00 ako fashion brunch a preto sa nemusia obávať, že zmeškajú večerný prehliadkový program,upresňuje manažérka projektu Zora Husarčíková.

Ďalším sprievodným podujatím, ktoré si netreba nechať ujsť je výstava fotografií s názvom BLUE MASS od fotografa Jakuba RA Svobodu, ktorý fotil kolekciu českého dizajnéra Jakuba Polanku. Slávnostné otvorenie výstavy bude už dnes 13.10.2016 v predajni Imperia Design na Michalskej ulici 6 v Bratislave a potrvá do 30.10.2016.

Lístky na podujatie Fashion LIVE! 2016 si môžete zakúpiť  na mieste alebo na http://www.fashionlive.sk/sk/listky.

/Foto: Ivana Tomková/

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.