• Vyhľadávač

 • O stránke

  Táto stránka vám prináša informáce, ktoré sú pre vás dôležité....


 • Instagram

  Please enter an Access Token on the Instagram Feed plugin Settings page.

 • Kategórie

 • Chodíte na preventívnu lekársku prehliadku?

 • Kalendár

  apríl 2018
  Po Ut St Št Pi So Ne
  « mar   máj »
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  
 • Najnovšie

 • Meta


V dnešnej dobe sú práčky a vysávače bežnou súčasťou každej domácnosti. Spoločnosť Miele zaznamenala pri ich vývoji niekoľko významných technologických míľnikov – od drevených kadí na bielizeň a vysávačov v podobe hrnca až po vývoj inteligentných práčok a bezvreckových vysávačov. Už od roku 1899 sú všetky spotrebiče charakteristické vysokou kvalitou, dlhou životnosťou a nezameniteľným nadčasovým dizajnom – s ohľadom na životné prostredie a úspornosť.

Začalo to drevenou kaďou

Spotrebitelia i profesionáli nedajú dopustiť na vysokú kvalitu prístrojov pre starostlivosť o bielizeň od značky Miele. Historicky prvá práčka Miele Meteor bola na trh uvedená v roku 1901. Išlo o drevenú kaďu, ktorá fungovala na ručný, o tri roky neskôr aj na motorový pohon. Legendárna práčka Miele číslo 50 z roku 1914 už mala zabudovaný motor a mohla byť pripojená do akejkoľvek elektrickej zástrčky. Vývojári značky Miele sa vždy snažili o vysokú účinnosť prístrojov, no zároveň malú spotrebu energií. Dôkazom toho bola práčka s kovovým bubnom vyhrievaná plynom alebo tuhým palivom.

Prvú automatickú práčku predstavila značka Miele v roku 1956. Model 702 mal ako prvý sklenené okienko vpredu. Tento plne automatizovaný prístroj (s ešte skromnými 280 až 320 otáčkami za minútu) mal však veľkú kapacitu – až na 7 kilogramov bielizne, takže bol vhodný aj pre väčšie domácnosti a malé podniky. Automatické ovládanie vystihuje aj slogan vtedajšej reklamy: „Celý trik spočíva v stlačení tlačidla“. O niekoľko ďalších rokov bol pridaný aj volič na špeciálne programy prania.

A dnes…

Značka Miele aj v súčasnosti prináša inovácie, ktoré zaručia pohodlné a jednoduché používanie prístrojov.  Vďaka patentovanému voštinovému povrchu bubna práčky  sa bielizeň doslova kĺže po tenkej vrstve vody a je chránená pred poškodením. Samozrejmosťou je elektronické ovládanie s dotykovým displejom a otočným voličom. Najvyššie modely dokonca disponujú funkciou MobileControl, s ktorou máte spotrebič pod kontrolou aj keď nie ste doma, a to prostredníctvom smartfónu alebo iného prenosného zariadenia.

Užívateľsky atraktívny je aj automatický dávkovací systém TwinDos, ktorý dávkuje potrebné množstvo pracieho prostriedku v optimálnom časovom okamihu. Účinné látky obsiahnuté v zložke UltraPhase 1 uvoľňujú  povrchové nečistoty a odstraňujú škvrny, ako napr. olej a tuk, proteíny a škroby. Pri komplikovanom čistení zložka UltraPhase 2 pridá do procesu prania aj špeciálne bielidlo, ktoré nie je súčasťou žiadneho iného bežne dostupného tekutého pracieho prostriedku. Podľa výsledkov testovania  renomovaného nemeckého inštitútu Öko-Institut e.V. je možné používaním systému Miele TwinDos dosiahnuť až 30 % úsporu pracieho prostriedku.

90 rokov vysávačov Miele

Kompaktné prístroje na vysávanie boli konštruované až v 20. rokoch 20. storočia. Prvým takýmto vysávačom značky Miele bol v roku 1927 model Melior. Išlo o rozmerný prístroj, ktorý bol dodávaný aj so špeciálnou skrinkou pre uskladnenie. Pre malé byty bol vhodnejší model A s lyžinami dostupný až o viac ako 20 rokov neskôr. Model Prezident bol zase charakteristický pohodlným nášľapným vypínačom a možnosťou nastavenia režimu vysávania. V roku 1964 sa Miele okrem technického zlepšenia zameralo aj na vzhľad produktov, výsledkom čoho bol nový dizajnový štýl modelu 1600S s pohodlným ovládaním a jednoduchou výmenou vrecka na prach. Od roku 1986 až po súčasnosť sú všetky modely vysávačov Miele charakteristické viacerými malými otočnými kolieskami, ktoré nahradili dve veľké umiestnené po stranách prístroja.

Výkonný, šetrný a kvalitný zároveň

Všetky vysávače od Miele sú pred sériovou výrobou podrobné náročným záťažovým testom na životnosť až 20 rokov. Disponujú špeciálnym vybavením vhodným pre všetky podlahové krytiny, ktoré umožňuje šetrné, dôkladné a pohodlné vysávanie.

Podlahové vysávače Miele spĺňajú aj tie najvyššie hygienické nároky. Vďaka viacstupňovému filtračnému systému dokážu znížiť množstvo prachu, ktorý vzniká pri používaní, na minimum. Vrecká Miele HyClean 3D Efficiency predstavujú nový štandard v starostlivosti o podlahy. Špeciálny povrch Soft Structure a filter AirClean dokážu zachytiť maximálne množstvo prachu a bezpečne ho zadržať. Filter HEPA AirClean dosahuje viac ako 99,999 %-nú schopnosť zachytávania, takže vzduch vyfukovaný z prístroja je čistejší ako v miestnosti, čo ocenia najmä alergici.

Tradične vysokým požiadavkám na čistiaci výkon a hygienu zodpovedá aj bezvreckový vysávač Miele Blizzard CX1. Jemný prach sa zachytáva do samostatnej nádobky pomocou Gore® CleanStream® filtra, čím sa minimalizuje jeho vírenie pri vysypávaní nečistôt.

Vysávače značky Miele oslavujú od svojho vzniku už 90 rokov a na rok 2018 je pripravených niekoľko jubilejných modelov. Aktuálnou novinkou v ponuke je prvý akciový model Classic C1 s mimoriadne efektívnym 800 W motorom a špeciálnou podlahovou hubicou, ktoré zaručujú silný čistiaci výkon pri nízkej spotrebe energie. Disponuje viacstupňovým filtračným systémom, ktorý sa skladá z 3D inovatívnych  vreciek na prach Miele HyClean, filtra na ochranu motora a vzduchového filtra, takže jeho používanie vyhovuje aj tým najvyšším hygienickým nárokom. Dodávaný je spolu s trojdielnym príslušenstvom: hubicou na čalúnený nábytok, vysávanie škár a sacím štetcom s mäkkými prírodnými štetinami, ktoré sú integrované vo vysávači a neustále poruke. Dostupný je v červenej farbe za cenu 179 eur.

 


Leave a Reply


*