• Vyhľadávač

 • O stránke

  Táto stránka vám prináša informáce, ktoré sú pre vás dôležité....


 • Instagram

  Please enter an Access Token on the Instagram Feed plugin Settings page.

 • Kategórie

 • Chodíte na preventívnu lekársku prehliadku?

 • Kalendár

  september 2018
  Po Ut St Št Pi So Ne
  « aug   okt »
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
 • Najnovšie

 • Meta


Najúspešnejšia česká speváčka Lucie Bílá prišla na stretnutie s médiami vo vynikajúcej nálade. Na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu uvedie 22. novembra galakoncert, na ktorom zaznejú jej najznámejšie hity, nestarnúce muzikálové melódie a klasiky blížiacich sa vianočných sviatkov, ale aj  úplné novinky, ktoré vyjdú na albume až v roku 2019.

„Tento rok som sa rozhodla, že to nebude len popový koncert, ale predstavím svoj najmilší repertoár, a to vianočný. Počas Vianoc sa zo mňa stáva dieťa, asi ako z každého z nás, to obdobie mám veľmi rada. Keby som mohla, tak vianočné pesničky spievam celý rok,“ – uviedla 20-násobná česká slávica.

Speváčku bude na pódiu sprevádzať rokmi osvedčená zostava hudobníkov okolo klaviristu Petra Maláska a 40-členný symfonický orchester. „Petr Malásek je môj dlhoročný spolupracovník, on so mnou nahrával už pesničku Neposlušné tenisky, takže je so mnou skutočne od doby kamennej, je to človek, ktorý snáď ako jediný môže pripraviť repertoár môjho koncertu aj bezo mňa,“ – povedala.

Hostia uvidia aj unikátne holografické vizuály

„Budem mať nádherný repertoár. Skladali sme ho spolu s mojím dlhoročným spolupracovníkom Petrom Maláskom. Zaradím doň aj pár piesní z nového albumu, ktorý vyjde až na budúci rok. Jednu z nich som naspievala pre môjho syna, druhú pre maminku. Sú to veľmi citlivé a emotívne veci“ – prezradila česká speváčka.

Do príprav tohto vianočného koncertu zapojených omnoho viac ľudí ako obyčajne. „Jedná sa o veľký priestor, veľkú produkciu a výnimočný koncert, tak sme tomu všetko prispôsobili. Každý rok vystupujeme na vianočných koncertoch v kostoloch, ale v športovej hale to chce iné poradie a ešte k tomu to trocha oživiť“.

„Už dávnejšie som si všimol, že Lucka má okolo seba krásnu auru a vyžaruje nádhernú energiu. Rozmýšľali sme preto, ako ju ešte posilniť a chceli by sme to vyjadriť aj obrazovo, na čo sme našli celkom novú technológiu. Po prvý raz bude na Slovensku použitá obrovská holografická projekcia, vďaka ktorej vieme vyjadriť tú energiu a všetky tie zázraky, ktoré sa budú diať na pódiu, v 3D. Okrem toho použijeme obrovské obrazovky s vysokým rozlíšením, na projekciách už pracujú naši grafici. A štandardne nebudú chýbať špičkové svetlá a zvukový systém,“ – prezradil na stretnutí s médiami Rudo Tuček, ktorý koncert spolu so svojim tímom pripravuje po technickej stránke.

Na veľkolepom koncerte vystúpi aj hosť: spevák skupiny Arakain Jan Toužimský. „Ja na hostí veľmi nie som, pretože sa nerada delím, ale toto je hosť, ktorý ku mne patrí. S Arakainom koncertujem už veľa rokov, sú to moji priatelia a s Janom sa cítim na javisku neskutočne dobre, prežili nádherné leto na festivaloch… Ja vždy hovorím, že Jan ma berie do hluku a do rámusu s tým metalom a ja ho zas beriem do ticha. Teraz už so mnou bude hrať na Vianoce po štvrtý raz, tak nejako k sebe už patríme.“

Rozdávať lásku je moja práca

„Láska, to je moja práca. Chodiť medzi ľudí a rozdávať lásku, pre toto som sa narodila. Preto som premýšľala, čo okrem samotného koncertu ešte vymyslím a toto ku mne prišlo úplne prirodzene. Nielenže ma tie ručné práce bavia, som nimi doslova posadnutá, ale tým, že sa takto hrám, dokonca aj pomáham. Teraz by som z vyzbieraných peňazí chcela kúpiť ďalší invalidný vozík. Kam presne peniaze poputujú, budem ľudí vopred informovať,“ prezradila speváčka.

Záznam z bratislavského koncertu by sa mal už na Vianoce vysielať v televízii.

/Foto: Patrik Ratajský/


Leave a Reply


*