Najvýraznejšou vlastnosťou levandule, ktorú odjakživa v domácnosti využívame, je to, že potláča rast baktérií a zanecháva po sebe príjemnú vôňu, ktorá navyše odpudzuje mole a mravce. Pomáha aj pri príjemnom zaspávaní, tlmí bolesť hlavy, zaháňa prejavy depresie. Bylinkový čaj kombinovaný s medovkou a levanduľou je príjemný, voňavý a upokojujúci. V kuchyni sa využíva na ochutenie jedál, je súčasťou obľúbeného provensalského korenia na ochutenie šalátov.

Sušenú levanduľu môžeme v domácnosti využívať aj ako pohlcovač zápachu v športovej obuvi. Zápasí s nim každý kto športuje, behá, bicykluje alebo chodí cvičiť do fitness.

Novinka spoločnosti Herbex – levanduľové vrecká –  sú vyrobené z priemyselnej levandule, ktorá obsahuje zvýšené množstvo silice. Dokážu zbaviť športovú obuv zápachu. Stačí ich vložiť na pár hodín do tenisiek, cvičiek, čižiem, kopačiek. Sušená levanduľa odstráni zápach aj zo športových tašiek, kufrov i skriniek na topánky. Silice, ktoré obsahuje, nielen absorbujú zápach, ale majú aj protizápalové, dezinfekčné a antibakteriálne účinky. Vrecká sa dajú kúpiť v každej dobrej drogérii aj na e-shope www.herbex.sk.

 Súťaž! Slovenská spoločnosť Herbex a portál moderný svet pre vás pripravili súťaž o 3 levanduľové vrecká. Súťažná otázka: Kde všade v domácnosti môžeme využiť sušenú levanduľu? Odpovede posielajte na adresu: redakcia@modernysvet.sk do 25.11.2018.

 

 

 

 


Leave a Reply


*