• Vyhľadávač

 • O stránke

  Táto stránka vám prináša informáce, ktoré sú pre vás dôležité....


 • Instagram

  Please enter an Access Token on the Instagram Feed plugin Settings page.

 • Kategórie

 • Chodíte na preventívnu lekársku prehliadku?

 • Kalendár

  november 2018
  Po Ut St Št Pi So Ne
  « okt   dec »
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  
 • Najnovšie

 • Meta


„Prvá kamerová skúška trvala asi 17 minút, počas ktorej mi spoza kamery dávali inštrukcie, čo mám robiť. Z prežitku tejto skúšky som začal stavať charakter postavy. Až dodatočne som sa dozvedel, že som bol akýmsi pokusným zvieraťom, na ktorom vystavali nakoniec celé obsadenie,“ hovorí Matteo Olivetti o svojej prvej výraznej hereckej príležitosti. Narodil sa v Anglicku, jeho mama je Angličanka, otec Talian. Už v detstve sa uňho prejavil herecký talent, preto začal veľmi skoro účinkovať v televíznych seriáloch. Tínedžerské roky prežil v Anglicku a po návrate do Talianska, keď sa zdalo, že stratil o herectvo záujem, absolvoval kurzy herectva, čo ho priviedlo aj k svojej prvej veľkej role Mirka vo filme Keď chlapci plačú.

Drsne realistická a citlivo natočená snímka je dielom režisérskej dvojice, dvadsaťdeväť ročných dvojičiek Damiana a Fabia D’Innocenzo. Tí odkrývajú príbeh dvoch nerozlučných kamarátov z rímskej periférie, pre ktorých sa snaha o zvrátenie osudu vo svoj prospech stane odsúdením. Tragédia sa náhle mení na očividný zásah šťasteny: človek, ktorého zabili, bol bývalým členom miestneho zločineckého klanu a tým, že ho odstránili, získali rešpekt a peniaze, ktoré nikdy nemali. Vstupenku do pekla nečakane vymenili za lístok do neba. „Film sme točili na periférii Ríma, ktorá sa pre nás stala pomyselným mostom medzi Pasolinim a Timom Burtonom,“ hovoria režiséri.

Snímku, ktorú ponúkol aj prestížny festival Berlinale a stretla sa s pozitívnymi odozvami v zahraničí aj v Taliansku, kde získala Striebornú stuhu pre najlepší režisérsky debut, uvádza MittelCinemaFest v pondelok 26. novembra 2018 o 20.00 hod.


Leave a Reply


*