• Vyhľadávač

 • O stránke

  Táto stránka vám prináša informáce, ktoré sú pre vás dôležité....


 • Instagram

  Please enter an Access Token on the Instagram Feed plugin Settings page.

 • Kategórie

 • Chodíte na preventívnu lekársku prehliadku?

 • Kalendár

  december 2018
  Po Ut St Št Pi So Ne
  « nov   jan »
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31  
 • Najnovšie

 • Meta


Na bylinky a ich liečivé účinky sa naši predkovia spoliehali dlhé stáročia a inak tomu nie je ani dnes. Stále viac ľudí sa vracia k sile prírody a s dôverou sa obracia na bylinkárov. K tým známym patrí aj pani Anna Kopáčová z Vrbového, autorka nádhernej knižnej novinky Zdravie z byliniek. Bylinkárstvu sa venuje už štyri desaťročia a v knihe zhrnula svoje bohaté liečiteľské poznatky. Okrem liečivých rastlín sa v nej nachádzajú aj cenné rady, osvedčené a vlastné recepty, liečebné procedúry či  tipy na prírodnú kozmetiku. Publikácia Zdravie z byliniek vychádza vo vydavateľstve Fortuna Libri, viac na www.fortunalibri.sk.

Bylinky sú prírodným bohatstvom

Pani Annu Kopáčovú priviedla k láske k bylinkám jej babička. V starých herbároch sa o nich dočítala vzácne informácie a jej túžba po ich poznaní časom rástla: „Som všade tam, kde to dýcha pôdou, rastlinkami a prírodou. Najkrajšie na tom je, že popri mojej praxi spoznávam samých dobrých ľudí, s ktorými tvoríme jednu veľkú rodinu usilujúcu sa o záchranu prírodného bohatstva.“ V knižke Zdravie z byliniek zhrnula svoje liečiteľské vedomosti a ponúka vlastné bylinkové recepty a overené liečebné metódy. Inšpirovala sa skúsenosťami predchádzajúcich generácií bylinkárov, ktoré doplnila štúdiom u svojich súčasníkov a v rozličných vzdelávacích inštitúciách.

Kniha obľúbenej bylinkárky

V prvej časti knihy Zdravie z byliniek autorka predstavuje svoje obľúbené liečivé rastliny. Pri každej sa nachádza stručný botanický opis, súhrn zdraviu prospešných látok a liečivých účinkov a tiež využitie v ľudovom liečiteľstve kedysi i dnes. Každú rastlinku zároveň približuje nádherná ilustrácia Zuzany Hlavatej, ktorá pomôže pri spoznávaní byliniek v prírode.

V druhej časti knihy autorka ponúka množstvo osvedčených receptov a procedúr na zmiernenie či vyliečenie konkrétnych zdravotných problémov. Na základe zrozumiteľných postupov sa dajú pripraviť vhodné čaje, odvary, oleje či masti. Nechýbajú ani tipy na prírodnú kozmetiku, cenné odporúčania či pohľad na liečiteľské umenie našich predkov.

 


Leave a Reply


*