• Vyhľadávač

 • O stránke

  Táto stránka vám prináša informáce, ktoré sú pre vás dôležité....


 • Instagram

  Please enter an Access Token on the Instagram Feed plugin Settings page.

 • Kategórie

 • Chodíte na preventívnu lekársku prehliadku?

 • Kalendár

  február 2019
  Po Ut St Št Pi So Ne
  « jan   mar »
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728  
 • Najnovšie

 • Meta


MUDr. Ružena Sochorová

Snom mnohých žien bez rozdielu veku je zlepšenie vzhľadu tváre, krku, dekoltu a rúk, ktoré sa vekom menia a zrazu sa nám nepáčia…

MUDr. Martin Sochor

Koža začína byť povädnutá, jamy pod očami sa prehlbujú, líca padajú, nosovo-ústne vrásky sa prehlbujú a koža okolo sánky začína prevísať. Na rukách presvitajú modré žily a tvoria sa hnedé škvrny. Koža na krku a v dekolte je povädnutá a sú na nej neestetické hnedé škvrny.
Pýtame sa pani doktorky Sochorovej a doktora Martina Sochora z Lekárskej kozmetiky Life Style, či sa s tým dá niečo robiť.

Na napínanie a zjednocovanie farebnosti pleti v našom zariadení používame frakcionovaný CO2 resurfacing. Toto ošetrenie patrí medzi najsilnejšie a najúčinnejšie metódy na omladenie kože, vyhladenie vrások, strií a jazvičiek. Pri tomto ošetrení pomocou svetelnej energie spálime povrch kože a navodíme novotvorbu pevného zdravého kolagénu v koži, čím sa koža napne, spevní a hlavne vyhladí. Ošetrenie je vhodné na rejuvenizáciu kože tváre, krku, dekoltu, rúk, brucha, t. j. jej napínanie, redukciu jemných vrások, zjednotenie farebnosti pleti, redukciu jazvičiek po akné, chirurgických zákrokoch, na zlepšenie strií. Po tomto type ošetrenia je potrebná PN 4 – 7 dní, pretože povrch kože je mierne porušený (popálený). Na rejuvenizáciu postačí jedno až dve ošetrenia, na jazvičky a strie sa zákrok odporúča opakovať 3- až 4-krát. Toto je najsilnejšie ošetrenie na napínanie a omladenie pleti, patrí do rúk lekára. Cena ošetrenia tváre aj s krémom na znecitlivenie je 199 EUR.

Ak niekto nemôže byť na PN, je možný aj iný typ ošetrenia?

Novinkou je tzv. neablatívna remodelácia pomocou erbium-glass (Er:Glass) frakčného lasera, ktorá bola nedávno zavedená ako antiaging a resurfacing metóda. Tento typ ošetrenia pleti je na rozdiel od CO2 frakčného lasera menej agresívny a nevyžaduje po zákroku dovolenku, a tým zvyšuje bezpečnosť ošetrenia, ako i komfort pacientov. Výsledkom je nielen podstatne výraznejšia tvorba kolagénu, ako pri klasických prístrojoch, ale zároveň aj kontrakcia, resp. napnutie ochabnutej pokožky. Rovnako významným faktom je, že bezprostredne po výkone, okrem mierneho začervenania, nedochádza k  viditeľným zmenám na pokožke a klient môže ísť po výkone do práce. Účinok nastupuje ihneď, pociťujeme kožu napnutejšiu a zlepšuje sa v priebehu niekoľkých týždňov po ukončení série ošetrení. Zákrok je minimálne bolestivý, nie je nutná ani lokálna anestézia. Začervenanie je len mierne, doba hojenia je približne 1 – 2 dni. Počet ošetrení závisí od stavu kože. Odporúča sa 2 až 5 ošetrení v 2- až 4-týždňových intervaloch. Ošetrenie frakčným Er:Glass laserom sa najčastejšie aplikuje na tvár, krk, dekolt, ruky, ako i na ochabnutú kožu prsníkov, brucha a ovísajúcich ramien. Výborné výsledky sú pri ošetrení viečok. Cena ošetrenia je od 150 EUR.

Čo odporúčate na doplnenie objemov, ktoré chýbajú na tvári?

Vekom dochádza k strate tuku na tvári, líca sa prepadávajú, nosovo-ústne vrásky sa prehlbujú, pery sa vekom zužujú a vznikajú okolo nich vrásky. V súčasnosti je esteticko-korektívny prístup založený na anatomických zmenách tváre v dôsledku veku a pochopení, že na zlepšenie výzoru, a tým omladenie tváre je nevyhnutné doplniť jej strácajúci sa objem tzv. tekutým liftingom. S týmto cieľom sa aplikujú kožné výplne s obsahom kyseliny hyalurónovej, čo je najsilnejšia hydratačná, telu vlastná látka. Kyselina hyalurónová je vhodná na výplň pier, líc, brady, kruhov pod očami, hlbokých vrások medzi obočím.

Na našom trhu je niekoľko značiek s obsahom kyseliny hyalurónovej napr. Teosyal, Medifeel, Idea a pod. Kyselina hyalurónová pretrváva v koži cca 1 rok, v perách asi 9 mesiacov a pod očami aj niekoľko rokov. Ak sú pod očami opuchnuté vačky, nie je vhodné aplikovať kyselinu hyalurónovú, ale výplň s  obsahom hydroxylapatitu vápenatého (názov prípravku je Radiesse). Tento typ výplne je vhodný aj do oblasti rúk, pretože je bielej farby a dobre prekrýva modrú farbu ciev. Výhodou hydroxylapatitu vápenatého je aj to, že navodzuje novotvorbu kolagénu, postupne sa vstrebáva a jeho efekt pretrváva 1 a pol až 2 roky. Cena od 139 EUR.

Pán doktor, ak sú poklesnuté líca, ale klientka nechce zväčšiť ich objem kyselinou hyalurónovou, je iná možnosť riešenia?

Mezonite – pred zákrokom

Novinkou posledných rokov je tzv. niťový lifting pomocou vstrebateľných PDO nití. Účinky tohto materiálu na náš organiz-mus sú dlhodobo známe, pretože sa používajú ako šicí materiál v chirurgii už desiatky rokov. Pomocou vodiacej ihly sa mezonite zavádzajú do ošetrovanej oblasti, najčastejšie do okolia sánky, vrások okolo úst, očí, krku, na spevnenie ovisnutej kože ramien, brucha alebo nad kolenami. Nite sa postupne vstrebávajú a sú nahradené kolagénom, ktorý danú lokalitu napína a spevňuje. V posledných rokoch sa začali používať aj hrubšie nite opatrené zúbkami, ktoré môžeme zavádzať pomocou ihly a najnovšie tupou kanylou. Tento typ nití je vhodný na liftovanie dolnej časti tváre, ale tiež na zodvihnutie líc. Práca s kanylou je bezpečnejšia hlavne v strednej oblasti tváre, kde prebiehajú cievy, nervy, ako i slinné kanály. Preto na našom pracovisku preferujeme tzv. 3D kanylový niťový lifting. Pri niťovom liftingu používame lokálnu anestéziu vo forme krému alebo injekcie. Je to ambulantný zákrok, po ktorom môžu byť modriny, preto ho neodporúčame tesne pred slávnostnou príležitosťou, ale 2 týždne skôr. PN nie je potrebná. Efekt po zákroku je viditeľný ihneď, u niekoho po niekoľkých mesiacoch. Postupne sa výsledok zákroku zlepšuje a pretrváva rok a viac. Cena od 140 EUR.

Rozhovor pripravila Gabriela Zorgovská.

 


Leave a Reply


*