• Vyhľadávač

 • O stránke

  Táto stránka vám prináša informáce, ktoré sú pre vás dôležité....


 • Instagram

  Please enter an Access Token on the Instagram Feed plugin Settings page.

 • Kategórie

 • Chodíte na preventívnu lekársku prehliadku?

 • Kalendár

  september 2019
  Po Ut St Št Pi So Ne
  « aug   okt »
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  
 • Najnovšie

 • Meta


Zdá sa vám tento titulok čudný? Zoznámte sa so 70-ročnou históriou značky, ktorá vo svojich obchodoch s kávou ponúkala vždy čosi navyše. No aj po 7 dekáde je stále svieža, inšpiratívna a o krok napred.

Sedemdesiat rokov pre niekoho znamená úbytok síl a spomalenie, iný je v tomto veku v plnom rozmachu a odvážne hľadí na nové výzvy. Platí to rovnako o ľuďoch, ako aj o firmách. Sedemdesiate výročie práve teraz oslavuje najznámejší obchod s kávou, v ktorom nedostanete iba kávu.

V roku 1949 vzniklo Tchibo, značka, ktorá okrem kávy vždy ponúkala aj čosi navyše. A práve to jej pomohlo podmaniť si povojnový trh artiklom, ktorý bol v tom čase „zbytočným luxusom“. To „čosi navyše“ bolo zárukou, že sa oplatí expandovať z Nemecka do ďalších krajín a rozširovať ponuku káv a spotrebného tovaru. Tak, ako Tchibo pružne reagovalo na nové druhy kávy, nezaostávalo ani v ponuke vecí, potrebných na jej prípravu. Veď práve Tchibo uviedlo na trhu prvý automat na espresso a za rok ho predalo vyše 200-tisíc kusov! Bez internetu, podotýkame. To však ani zďaleka nie je všetko. V ponuke spotrebného tovaru sa od kávových dóz a utierok  na riad prepracovalo Tchibo k predaju riadu, posteľnej bielizne, oblečenia, šperkov a dokonca aj štvorkolesových tátošov!

Neveríte? Spravte si svoju obľúbenú kávu Tchibo a prečítajte si viac o histórii tejto inšpiratívnej spoločnosti. Okrem pestrej palety zaujímavostí sa dozviete aj to, čo znamená názov „Tchibo“ či aké auto ste si tu so šálkou kávy v ruke mohli v osemdesiatych rokoch kúpiť.

 

Video: https://www.youtube.com/watch?v=E258zI8Z1tQ


Leave a Reply


*