• Vyhľadávač

 • O stránke

  Táto stránka vám prináša informáce, ktoré sú pre vás dôležité....


 • Instagram

  Please enter an Access Token on the Instagram Feed plugin Settings page.

 • Kategórie

 • Chodíte na preventívnu lekársku prehliadku?

 • Kalendár

  november 2019
  Po Ut St Št Pi So Ne
  « okt   dec »
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  252627282930  
 • Najnovšie

 • Meta


Tradičný výrobca Mecom uviedol na trh redizajnované obaly Premium radu aj nové výrobky. Tento rad nie je charakteristický len kvalitou spracovania samotných výrobkov, ale aj moderným dizajnom v čierno-zlatých tónoch. Viaceré výrobky sa môžu pýšiť významnými oceneniami Značkou kvality či Zaručenej tradičnej špeciality .

Korene výroby šunky spadajú už do obdobia starovekých Keltov a Rimanov, teda zhruba do druhého tisícročia pred našim letopočtom. Tieto kmene začali pravdepodobne ako prvé soliť a konzervovať bravčové mäso, čo predstavuje podstatu výroby šunky. Vráťme sa však do súčasnosti. Podľa aktuálnych prieskumov si šunku kupujeme v priemere raz týždenne. Tušili ste však, že šunka obsahuje vysoký podiel bielkovín a esenciálnych aminokyselín? Pravdepodobne nie. Vďaka tejto informácii tak môžete bez výčitiek ochutnať všetky novinky z radu Mecom Premium. Ich hlavnou doménou je lahodná chuť a  obsah mäsa nad 90 %.

Štýlový redizajn obalov

Mecom Premium nájdete na pultoch v jedinečných obaloch. Pri ich tvorbe sa spoločnosť  zamerala na segment náročných zákazníkov. Nosné farby čierna a zlaté kopírujú samotné logo prémiového radu. Časť obalu je priehľadná, aby mohol zákazník vidieť samotný produkt. Na spodnej časti je kresba v linkách znázorňujúca históriu mäsiarskeho remesla.

Značka kvality

„Sme slovenský výrobca, ktorý zamestnáva viac ako tisíc ľudí. Toto ocenenie je výsledkom tvrdej práce každého jedného človeka v spoločnosti. Sme naň nesmierne hrdí,“ povedal Ladislav Čechovič, CEO spoločnosti Mecom, keď si od ministerky pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky Gabriely Matečnej preberal ocenenie Značka kvality za sedem výrobkov. Medzi nimi Značku kvality získali aj Prešporská dusená šunka Premium a Turčianska šunka s čiernym korením. O udelení ocenenia Značky kvality rozhoduje odborná komisia vymenovaná ministrom pôdohospodárstva SR. Značku kvality môže získať len slovenský výrobok. Udeľovanie sa už tradične uskutočňuje na výstave Agrokomplex v Nitre.

Mecom Premium rad šuniek

Turčianska šunka s čiernym korením

Túžite po niečom výnimočnom, zároveň však ctíte tradície?  Lahodná receptúra Turčianskej šunky s čiernym korením je pre vás tá pravá.  Na váš stôl prinášame harmóniu chutí v podobe šunky údenej na bukovom dreve s vysokým obsahom bravčového mäsa. Ozvláštnená je čiernym korením tak, aby vyhovela tým najnáročnejším, čo ocenila aj odborná komisia zostavená ministerkou pôdohospodárstva SR a udelila tejto šunke Značku kvality.

Pražská šunka

Mesto ležiace v dolnom toku Vltavy je známe po celom svete. Stovežatá Praha, ktorá patrí k najkrajším mestám Európy. Zažite chuť tohto unikátneho mesta kdekoľvek s Pražskou šunkou od Mecomu. Tá získala významnú európsku cenu Zaručenej tradičnej špeciality, čo znamená že sa vyrába podľa novej legislatívy a musí spĺňať hneď niekoľko kvalitatívnych parametrov. Za všetko hovorí až 97% bravčového mäsa, minimálny obsah soli či tradičný tukový pokryv. V obchodnej sieti ju nájdete už čoskoro aj s logom Zaručenej tradičnej špeciality.

Prešporská dusená šunka

Prešporok, niekdajšie hlavné mesto Uhorska, ktorému právo meča udelil Matej Korvín bolo vyhlásené okrem iného kulinárskymi dobrotami. Bezpochyby k nim patrí aj Prešporská dusená šunka. Vyrobená z vybraných častí bravčového stehna, varená v pare s obsahom mäsa 93% a s ocením 1.stupňa Značky kvality. Zavrite oči a nechajte sa unášať zážitkom chutí vďaka starostlivo vybraným ingredienciám.

Piešťanská zaúdená šunka

Pre všetkých, ktorí preferujú tradičné chute je tu Piešťanská zaúdená šunka. Vyniká vysokým obsahom bravčového mäsa, ktorý predstavuje až 97%. Zážitok chutí na jazyku zabezpečí i to, že je údená na bukovom dreve. Okrem toho neobsahuje umelé farbivá a prídavné látky. Bez tejto delikátnej šunky jednoducho sa nezaobídu bežné dni ani špeciálne príležitosti.

Karlovarská šunka

Kúpeľné mesto, domov známeho filmového festivalu a dobrého jedla. To sú Karlove Vary, po ktorých nesie názov aj prémiová šunka. Extra tenké plátky s obsahom mäsa až 90 % z vybraných častí bravčového stehna vyslovene pohladia na jazyku. Táto pochúťka od Mecomu ulahodí aj najväčším gurmánom.

Zvolenská morčacia šunka

Jedno z najstarších miest na Slovenku na sútoku riek Hrona a Slatiny, povýšili v 13. storočí na kráľovské mesto. Kto vie, či vladári nenavštevovali toto mesto aj pre Zvolenskú morčaciu šunku. Svedomito pripravená z morčacích pŕs s 93% obsahom mäsa, skrátka prémiová pochúťka pre novodobých kráľov.

Nitrianska kuracia šunka

Významné centrum Keltov, mesto pod Zoborom, milované Pribinom i Svätoplukom sa má čím pochváliť dodnes.  Práve Nitra inšpirovala Mecom k vytvoreniu jemná Nitrianska kuracia šunka, ktorej chuť je doslova návyková. Obľube sa teší medzi všetkými vekovými kategóriami najmä vďaka 93 % obsahu kuracích pŕs  a zníženému obsahu soli. Táto pochúťka nesmie na vašom stole chýbať!

 

Pozor, súťaž! Mecom a portál moderný svet pre vás pripravili súťaž. Traja z vás môžu vyhrať balíček plný dobrôt. Súťažná otázka: Koľko percent morčacích pŕs obsahuje Zvolenská morčacia šunka Mecom Premium?

Svoje odpovede posielajte na adresu: redakcia@modernysvet.sk do 17.novembra.

 

 

 

 


Leave a Reply


*