• Vyhľadávač

 • O stránke

  Táto stránka vám prináša informáce, ktoré sú pre vás dôležité....


 • Instagram

  Please enter an Access Token on the Instagram Feed plugin Settings page.

 • Kategórie

 • Chodíte na preventívnu lekársku prehliadku?

 • Kalendár

  január 2020
  Po Ut St Št Pi So Ne
  « dec   feb »
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
 • Najnovšie

 • Meta


Nový rok je pre mnohých z nás zrejme najmotivačnejším obdobím roka. Novoročné predsavzatia sú jeho neodmysliteľnou súčasťou, aj keď ich často porušíme už v prvých týždňoch. Ak chceme, aby v nás zdravá motivácia zostala čo najdlhšie, možno nám pomôže rozložiť ju do viacerých oblastí a nezameriavať ju len na samotné cvičenie. Upriamiť sa predsa môžeme aj na stravu či domácnosť.

Ak svoju myseľ zamestnáme jediným vytýčeným cieľom, nemusí to vždy dopadnúť tak, ako by sme si priali. Myslieť celý deň len na to, ako ideme do posilňovne, môže na našu psychiku pôsobiť skôr demotivačne. Niekedy preto nie je na škodu malé spestrenie. Kombináciou cieľov doprajete vašej mysli malé rozptýlenie, vďaka čomu sa aj novoročné predsavzatia budú plniť jednoduchšie. Čo poviete na tieto?

Cvičenie

Cvičenie je azda najčastejším novoročným predsavzatím. Ak v ňom chcete obstáť, mali by ste si do cvičebného plánu vniesť trochu motivácie. Čo by ste napríklad povedali na rôzne cvičebné pomôcky? S nimi vás bude cvičenie baviť oveľa viac, pretože okrem samotnej pestrosti cvikov s nimi dosiahnete aj ich lepší účinok.

Zdravá strava

Polovicu cvičenia tvorí strava. To je fakt, ktorý nesmieme ignorovať. Do stravy by ste preto mali investovať dostatok energie. Pomôcť vám môžu nielen praktické krájače ale aj dózy, do ktorých si šikovne uskladníte jednotlivé porcie jedla. Príprava zdravej stravy sa tak stane oveľa jednoduchšou, a vy budete mať ďalší dôvod, aby ste v dodržiavaní svojich predsavzatí pokračovali.

Čistá domácnosť

Vašu psychiku, a tým aj motiváciu, dokáže podstatne ovplyvniť aj prostredie, v ktorom trávite svoj čas. Oveľa lepšie, a tým aj motivovanejšie sa preto budete cítiť v momente, keď sa bude okolo vás rozliehať len čistota a príjemná.

Zdroj: KiK


Leave a Reply


*