• Vyhľadávač

 • O stránke

  Táto stránka vám prináša informáce, ktoré sú pre vás dôležité....


 • Instagram

  Please enter an Access Token on the Instagram Feed plugin Settings page.

 • Kategórie

 • Chodíte na preventívnu lekársku prehliadku?

 • Kalendár

  február 2020
  Po Ut St Št Pi So Ne
  « jan   mar »
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  242526272829  
 • Najnovšie

 • Meta


Už od 26. marca budú môcť diváci na Slovensku vidieť nový film režisérky Agnieszky Holland, Šarlatán.  Vo výnimočných hereckých výkonoch sa predstavia v hlavnej roli Ivan Trojan, vo vedľajšej slovenský herec Juraj Loj.

Film inšpirovaný skutočným životným príbehom liečiteľa Jána Mikoláška predstaví Ivana Trojana v roli, ktorú si držiteľ 6 Českých levov ešte nezahral.

Bola to asi najzložitejšia postava, akú som kedy vo filme hral. Zvláštna a veľmi rozporuplná. Mikolášek je schopný počas jednej scény sympatie získať a hneď ich zase stratiť, a to sa odohrá napríklad aj trikrát. Čo môže byť pre diváka veľmi zaujímavé,” popísal Trojan postavu človeka, život ktorého inšpiroval scenáristu Mareka Epsteina. Vytvoril tak veľmi intímny príbeh na pozadí zásadných udalostí dejín. Jána Mikoláška sprevádza takmer celým filmom liečiteľov asistent a tiež životný partner. Stvárnil ho herec Juraj Loj, ktorý o svojej postave povedal: František je mladý muž, ktorý prišiel hľadať prácu. Jeho odvaha, sebaistota a chuť žiť ho svojím spôsobom predurčili na to, aby sa stal pomyselným piliérom v Mikoláškovom živote.”

Stvárenenie Mikoláška v mladšom veku zverila režisérka Agniezska Holland synovi Ivana Trojana, Josefovi Trojanovi. Mikolášek prežíva významný vnútorný boj, je to veľmi komplikovaná osobnosť. Jeho emočné vypätie je veľké, a tak bolo nutné, aby sa doň človek naozaj ponoril a pochopil, čo je vlastne zač,” povedal mladý herec, pre ktorého bola táto rola veľkou výzvou a zážitkom, Práca s Agniezskou Holland bola veľmi intenzívna, pre mňa ako 18-ročného chalana to bola obrovská herecká príležitosť a škola.

Film Šarlatán bude mať svoju premiéru na Medzinárodnom filmovom festivale BERLINALE v rámci exkluzívnej programovej sekcie Berlinale Special Gala už 27. februára. Myslím, že je to pre film dôležitá správa  a zároveň je to odkaz pre divákov, že ide o nadpriemerné dielo a oplatí sa ho vidieť, povedal Ivan Trojan.

Svetoznáma režisérka Agniezska Holland, držiteľka Zlatého glóbusu za najlepší cudzojazyčný film a držiteľka troch nominácií na Oscara, v minulosti na Berlinale uvádzala film Pán Jones, ktorý nakrúcala v poľsko-britsko-ukrajinskej koprodukcii. Film Šarlatán v jej očiach ponúka nielen zaujímavý príbeh, ale aj skvelé obsadenie: Ivan Trojan je veľká osobnosť, ale to viem už od doby, keď sme sa stretli pri nakrúcaní Horiaceho kra. Jeho syn Josef bol naším darom. Majú v sebe niečo veľmi podobné, čo pomohlo uveriť tomu, že ide o rovnakú postavu v iných časových úsekoch. A Juraj Loj bol pre mňa na castingu skutočným objavom. Je veľmi milý, láskavý a veľkorysý a má v sebe také svetlo… Myslím, že obsadenie filmu sa bude veľmi páčiť.”

Film Šarlatán je inšpirovaný skutočným životným príbehom liečiteľa a bylinkára Jána Mikoláška, ktorý podľa svojich slov liečil vyše 5 miliónov ľudí. Svetovú premiéru bude mať 27. februára na Berlinale, do slovenských kín sa dostane 26. marca. Slovenským distribútorom je spoločnosť CinemArt, svetovú distribúciu zastrešuje spoločnosť Films Boutique. Majoritným producentom je spoločnosť Marlene Film Production producentky Šárky Cimbalovej. Medzi koproducentmi sa okrem iných nachádza aj slovenská spoločnosť Furia Film v zastúpení Livie Filusovej, producentky a CEO. Film bol podporený slovenským Audiovizuálnym fondom.


Leave a Reply


*