• Vyhľadávač

 • O stránke

  Táto stránka vám prináša informáce, ktoré sú pre vás dôležité....


 • Instagram

  Please enter an Access Token on the Instagram Feed plugin Settings page.

 • Kategórie

 • Chodíte na preventívnu lekársku prehliadku?

 • Kalendár

  marec 2020
  Po Ut St Št Pi So Ne
  « feb   apr »
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  
 • Najnovšie

 • Meta


Udržateľnosť je beh na dlhé trate. Čo vlastne pojem „udržateľná móda“ znamená? Je to spôsob, ako prinášať kvalitu s čo najnižším dopadom na ekológiu. Udržateľnosť je trendom aj v oblečení pre deti. Pritom za kvalitu vôbec nemusíte platiť prehnané ceny.

Naša budúcnosť patrí deťom a preto sa počíta každý krok, vedúci k udržaniu životného prostredia tak, aby slúžilo aj ďalším generáciám. V textilnom priemysle definuje udržateľnosť nielen spôsob výroby tkanín a oblečenia ako takého, ale aj spôsob pestovania rastlín.

Biobavlna

Prispieva významnou mierou k udržateľnosti. Pri pestovaní biobavlny sa používajú výlučne prírodné prostriedky, teda žiadne pesticídy ani chemické hnojivá. Tieto opatrenia vedú k zachovaniu úrodnosti pôdy, úspore vody, ochrane životného prostredia aj zdravia ľudí, vstupujúcich do procesu pestovania bavlny v ekologickej produkcii. Chcete vedieť, koľko vaní plných vody sa ročne ušetrí pestovaním biobavlny? Dozviete sa na www.tchibo.sk!

Ako zistíte, že oblečenie je z biobavlny?

Tretím najväčším predajcom výrobkov z biobavlny je Tchibo.  Až 86 % bavlny, použitej na výrobu textílií, ktoré kúpite v Tchibo, pochádza z ekologickej produkcie. Označenie „OCS 100“ je zárukou toho, že výrobok obsahuje minimálne 95 % biobavlny; označenie „OCS Blended“ garantuje obsah biobavlny vyšší než 50 %.

Certifikát GOTS

Pokiaľ je výrobok certifikovaný podľa Global Organic Textile Standard, môžete si byť istí, že sa v celom výrobnom reťazci sa nepoužívajú nebezpečné chemikálie a kritické zložky a navyše sa dbá aj na dodržiavanie sociálnych kritérií. Certifikát GOTS je teda možné chápať ako akúsi nadstavbu k označeniu bio.

Drobnosť, ktorú môžete spraviť vy:

Už malou zmenou dosiahnete veľký výsledok. Napríklad stačí vymeniť jednorazové vlhčené obrúsky za dezinfekčný prostriedok a obyčajný uteráčik na ruky. Ak idete von s deťmi, pribaľte si aj vlhký uterák – nevytvoríte žiaden odpad a ruky deťom utriete vždy, keď bude treba. Myslite aj na to, že vlhčené obrúsky sú plast, ktorý sa v prírode tak skoro nerozloží.

Pozrite si detskú módu, ktorá chráni prírodu, na stránkach www.tchibo.sk.


Leave a Reply


*