• Vyhľadávač

 • O stránke

  Táto stránka vám prináša informáce, ktoré sú pre vás dôležité....


 • Instagram

  Please enter an Access Token on the Instagram Feed plugin Settings page.

 • Kategórie

 • Chodíte na preventívnu lekársku prehliadku?

 • Kalendár

  apríl 2020
  Po Ut St Št Pi So Ne
  « mar   máj »
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  27282930  
 • Najnovšie

 • Meta


 • Nová zubná pasta má ako prvá od značky Colgate na prednej strane obalu uvedenú každú zložku, z ktorej je vyrobená, spolu s jej účinkami.
 • Ide o prvú recyklovateľnú tubu značky Colgate. Spoločnosť Colgate zároveň zdieľa svoju inovatívnu obalovú technológiu s konkurenciou, aby pomohla zaistiť, že všetky tuby zubných pást budú spĺňať požiadavky na recykláciu recyklačných spoločností.

Spoločnosť Colgate uviedla na slovenský trh novú zubnú pastu Smile for Good, ktorá obsahuje minimálne množstvo zložiek a ako prvá pasta značky Colgate uvádza na prednej strane balenia zoznam a účinky jednotlivých zložiek, z ktorých je vyrobená. Zubná pasta je zabalená do prvej recyklovateľnej plastovej tuby Colgate.

Všetko, čo potrebujete, nič nepotrebné navyše

Zloženie zubných pást a účinky jednotlivých zložiek sú v spoločnosti často diskutovanou témou. Ako ukázal výskum vo Veľkej Británii, takmer tri štvrtiny (74 %) spotrebiteľov sa čoraz viac zaujíma o dopad produktov na našu planétu a ľudské zdravie. Zubná pasta Smile for Good je v tomto smere novým príkladom, pretože jednoducho vysvetľuje účinok každej svojej zložky.

Zložky, ktoré pasta obsahuje, sú z 99,7 % prírodného pôvodu a sú úmyselne vybrané tak, aby bolo zloženie pasty optimálne k požadovaným účinkom. V súčasnosti existujú dva varianty – Smile for Good Protection a Smile for Good Whitening s jedlou sódou, ktorá je známa svojimi bieliacimi vlastnosťami.

Už aj tak obmedzený zoznam zložiek nezahŕňa ani SLS, TiO2 či sacharín a výrobok má aj certifikáciu od Vegan Society, FSC a EcoCert. Znamená to, že receptúra bola vyvinutá zodpovedným spôsobom a väčšina obsiahnutých zložiek pochádza z prírodných zdrojov.

Recyklovateľný obal – prvý vo svojej kategórii

Ako ukazujú výsledky výskumu vo Veľkej Británii, takmer dve tretiny ľudí si neuvedomujú, že obaly bežných zubných pást nie sú z recyklovateľnej tuby. Väčšina obalov súčasných zubných pást sa totiž vyrába z fólií plastového laminátu (zvyčajne v kombinácii rôznych plastov), ktoré sú vrstvené okolo tenkej vrstvy hliníka. Táto zmes materiálov znemožňuje recykláciu bežným spôsobom. Obal novej pasty Smile for Good od spoločnosti Colgate je iný. Používa polyetylén s vysokou hustotou (HDPE), z ktorého sa bežne vyrábajú plastové fľaše, takže tuba pasty je plne recyklovateľná.

Kedysi bol polyetylén s vysokou hustotou (HDPE) považovaný za príliš tuhý materiál na to, aby sa z neho dala vytvoriť stlačiteľná tuba na zubnú pastu. Vývojári spoločnosti Colgate však prišli na to, ako kombinovať rôzne stupne a hrúbky laminátu HDPE do tuby, ktorá spĺňa recyklačné štandardy a zároveň chráni výrobok, dodržuje požiadavky rýchlej výroby a ostáva pre spotrebiteľa pohodlne stlačiteľná. Obal nedávno získal uznanie od APR (Asociácia plastových recyklačných spoločností) a RecyClass (iniciatíva pracujúca na zlepšení recyklácie obalov), a stanovil tak štandardy recyklácie v Severnej Amerike a Európe. Spoločnosť Colgate ďalej nadviazala spoluprácu s radom odborníkov v oblasti balenia a recyklácie, aby umožnila lepšie prijatie tejto recyklovateľnej tuby a zvýšila o nej povedomie.

Spoločnosť Colgate pokračuje v úsilí pomáhať ľuďom robiť malé udržateľné zmeny k lepšiemu, a to aj uvedením nových výrobkov – zubnej pasty Smile for Good a zubnej kefky Colgate Charcoal Bamboo. Spoločnosť tak vylepšuje udržateľnosť svojich výrobkov s cieľom zaistiť 100 % recyklovateľné balenia do roku 2025.

Na celom svete sa ročne použije okolo 20 miliárd obalov zubných pást. Preto sa spoločnosť Colgate rozhodla podeliť o svoju inovatívnu obalovú technológiu s konkurenciou v rámci svojho záväzku transformovať jednu z najpoužívanejších foriem plastových obalov, ktorú doteraz nebolo možné recyklovať.

Noel Wallace, generálny riaditeľ a prezident spoločnosti Colgate-Palmolive, poznamenal: „Colgate chce zaistiť, aby sa tuby zubných pást stali súčasťou obehového hospodárstva ich možným ďalším využitím a elimináciou odpadu. Ak dokážeme recyklovateľné tuby zubných pást štandardizovať u všetkých spoločností, všetci zvíťazíme. Chceme, aby všetky tuby od zubných pást i všetky ostatné obaly spĺňali rovnaké recyklačné štandardy, aké sme dosiahli my. Môžeme sa týmto spoločným normám pre tuby prispôsobiť a aj naďalej si konkurovať v rámci zložení jednotlivých výrobkov.“

Noel Wallace uviedol, že rozhodnutie bezplatne sa podeliť o technológiu týkajúcu sa novej tuby s konkurenciou je v súlade s hodnotami spoločnosti Colgate a cieľom na dosiahnutie udržateľnosti. Spoločnosť tak zároveň prispieva k práci na podpore cieľov udržateľného rozvoja OSN i voči záväzku New Plastics Economy Global nadácie Ellen McArthur Foundation, ktorej poslaním je urýchliť prechod na obehové hospodárstvo.


Leave a Reply


*